INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


ROZMOWA PRTL.pl

Marek Serafin, 2017-11-21
 

Z Emilią Osewską-Mądry, Dyrektorem Generalnym, El Al Israel Airlines w Polsce

czytaj więcej

Wizz Air ogłasza znaczny rozwój na lotnisku w Londynie Luton

2017-11-21

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła znaczący rozwój swojej działalności w bazie w Luton dodając do floty cztery samoloty typu Airbus A320 w czerwcu 2018 roku.

czytaj więcej

Ryanair tworzy 200 miejsc pracy dla inżynierów

2017-11-21

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie poinformowała o utworzeniu 200 nowych miejsc pracy w całej Europie. Z uwagi na odbiór 50 nowych samolotów w ciągu najbliższych 12 miesięcy, Ryanair poszukuje inżynierów.

czytaj więcej

Air France uruchamia nowe połączenie Paryż-Nairobi

2017-11-21

Od 25 marca 2018 r. Air France uruchamia nowe połączenie z Paryża Charles de Gaulle do Nairobi w Kenii. Loty będą obsługiwane samolotami B 787 wyposażonymi w 30 miejsc w klasie biznes, 21 w klasie Premium Economy i 225 w klasie ekonomicznej. Loty będą oferowane trzy razy w tygodniu w poniedziałki czwartki i niedziele.

czytaj więcej

Pegasus Airlines: wzrost zysku netto w III kw. - turyści wracają do Turcji

2017-11-21

Turecka turystyka przeżywająca obecnie odrodzenie pomogła tureckim tanim liniom lotniczym Pegasus Airlines zwiększyć w trzecim kwartale zysk netto ponad dwukrotnie do 538,5 TRY (139,6 mln USD) z 246,2 mln TRY w trzecim kwartale 2016 roku.

czytaj więcej

Brussels Airlines: Amare, kultowy samolot, na inaugurację Dni Belgijskich 2017

2017-11-21

20 listopada 2017 na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja 19. edycji Dni Belgijskich 2017 organizowanych przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Specjalnie na tę okazję pojawił się należący do Brussels Airlines samolot Airbus A320 - Amare, kultowa maszyna z serii belgijskich ikon. Brussels Airlines jest jednym ze złotych sponsorów wydarzenia.

czytaj więcej

Pegasus Airlines potwierdzają zaninteresowanie Ukrainą

2017-11-20

Tureckie linie Pegasus Airlines rozważają utworzenie na Ukrainie taniego przewoźnika. W wywiadzie do Forbes, Dyrektor Sales & Network Planning Emre Pekesen powiedział, że kierownictwo przewoźnika prowadzi rozmowy z ukraińskim Ministerstwem Infrastruktury dotyczące ewentualnego wspólnego przedsięwzięcia JV, ale nic nie zostało jeszcze uzgodnione.

czytaj więcej

Austrian Airlines poszukuje 96 pilotów do lotów w 2018 i ponownie szkoli młodych pilotów

2017-11-20

Austriacki przewoźnik poszukuje do pracy 96 przyszłych pilotów i przygotowuje specjalne oferty pracy w Wiedniu dla pilotów upadłych linii airberlin. Oferta skierowana jest do pilotów, którzy w airberlin byli aktywnie zatrudnieni przez ostatnie sześć miesięcy i w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnowili licencje.

czytaj więcej

Delta i Korean Air otrzymały zgodę amerykańskiego DOT na współpracę joint venture

2017-11-20

Amerykańskie linie Delta i Korean Air otrzymały zgodę amerykańskiego Departamentu Transportu (DOT) na transpacyficzną współpracę joint venture (JV). Zatwierdzenie JV stanowi znaczący krok w kierunku nowych relacji handlowych. Przewoźnicy pogłębią swoją współpracę oferując klientom w USA i Azji rozszerzoną siatkę połączeń lotniczych oraz bardziej atrakcyjne opcje podróży. Z wnioskiem o zatwierdzenie joint venture, Delta i Korean Air wystąpiły także do koreańskiego Ministerstwa ds. gruntów, infrastruktury i transportu.

czytaj więcej

Gulf Air mianują nowego dyrektora generalnego i leasingują 5 samolotów B787-9

2017-11-20

Gulf Air mianowały nowego dyrektora generalnego. Byłego CEO Mahera Salmana Al Musallam, zastąpi były dyrektor generalny linii Croatia Airlines, Kresimir Kucko. Dotychczasowy dyrektor przeszedł na emeryturę na początku roku.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich - wrzesień 2017

Marek Serafin, 2017-11-20

Trwa okres hossy na europejskim rynku lotniczym. Wrzesień to ostatni miesiąc szczytu letniego, ale i okres powrotu ruchu binzesowego. Tak, jak i  ...

czytaj więcej

Ryanair wprowadza bony upominkowe dla biznesu

2017-11-17

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, wprowadziła bony upominkowe dla biznesu, najnowszą inicjatywę, w ramach której pracodawcy mogą nagrodzić swoich najlepszych pracowników.

czytaj więcej

Emirates: oficjalna inauguracja Flight Training Academy

2017-11-17

Światowej klasy ośrodek szkoleniowy odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na pilotów na całym świecie. Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy.

czytaj więcej

Lufthansa tworzy projekt Nowe Oblicza Ameryki z autorem słynnej fotografii Idylla

2017-11-17

Autor Idylli, najczęściej oglądanego obrazu na świecie, tworzy następną generację zdjęć na tapetę. W połowie lat 90. Chuck O’Rear zatrzymał samochód gdzieś po drodze przy autostradzie Sonoma, aby zrobić jedno z najbardziej kultowych zdjęć - Idyllę - domyślną tapetę systemu operacyjnego Microsoft Windows XP. 21 lat później, Lufthansa ogłasza projekt Nowe Oblicza Ameryki, w którym Chuck proponuje kolejną generację tapet.

czytaj więcej

>>>

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony