INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Group: 13,8 mln pasażerów w sierpniu 2018

2018-09-13
     

W sierpniu 2018 przewoźnicy Grupy Lufthansa przewieźli około 13,8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 10,0% rdr. Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK było wyższe o 8,2% rdr, ruch mierzony w RPK wzrósł o 8,7% rdr. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,5 ppct i wyniósł 86,4%.

 

Oferowanie pojemności załadunkowej cargo wzrosło o 3,6% rdr, sprzedaż cargo spadła o 0,7 ppct.

 

Przewoźnicy sieciowi, w tym Lufthansa German Airlines, SWISS i Austrian Airlines przetransportowali w sierpniu 9,9 mln pasażerów, o 7,9% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017.

 

W porównaniu do poprzedniego roku, oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło w sierpniu 2018 o 5,3%, ruch mierzony w RPK wzrósł o 5,9%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,5 ppct do 86,5%. Porty Monachium i Zurich odnotowały dwucyfrowe wzrosty ruchu.

 

W sierpniu 2018 najsilniejsze wzrosty przewozów pasażerskich u przewoźników sieciowych odnotowano w hubach w Monachium i Zurichu, odpowiednio o 11,2% i 10,6% rdr.

 

W Wiedniu liczba obsłużonych pasażerów wzrosła o 6,9%, we Frankfurcie o 5,0% rdr.

 

Linie lotnicze Lufthansa German Airlines przewiozły w sierpniu 6,5 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 7,3 procent, w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W tym samym czasie oferowanie wzrosło 4,0%, sprzedaże wzrosły o 4,3%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 86,1%, co stanowiło wzrost o 0,3 ppct rdr.

 

Eurowings (w tym Brussels Airlines) przewiozły 3,8 mln pasażerów, w tym 3,5 mln na rejsach krótkodystansowych, a 342 000 osób na połączeniach długodystansowych, co oznaczało wzrost o 15,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Oferowanie w sierpniu było wyższe o 21,8 % w porównaniu z rokiem poprzednim- podczas gdy sprzedaż wzrosła o 22,2 %. Współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich obniżył się o 3 ppct do 86,0%.

 

Oferowanie na trasach krótkiego zasięgu było w sierpniu podwyższone o 17,6%, ruch mierzony w RPK wyższy o 18,7%, współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,7 ppct rdr.

 

Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na połączeniach długodystansowych w sierpniu 2018 spadł o 0,9 ppct, oferowanie w tym samym czasie wzrosło o 31,2%, a sprzedaże wzrosły o 29,9% rdr.

 

 

Źródło: Lufthansa Group

 

 

 

Tagi:

Lufthansa | Przewozy | Pasażer | Lufthansa Group


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony