INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Royal Air Maroc 14-tym członkiem oneworld

PRTL.pl, 2018-12-07
     

Globalny sojusz oneworld ogłosił 5 grudnia, że linie ​​Royal Air Maroc (RAM) zostaną ich 14-tym pełnoprawnym i pierwszym afrykańskim członkiem sojuszu. Pełna integracja marokańskiego przewoźnika nastąpi prawdopodobnie w połowie 2020 roku. Do sojuszu dołączy też jako partner regionalna spółka zależna RAM, Royal Air Maroc Express.

 

Przyjęcie do sojuszu Royal Air Maroc rozszerzy siatkę oneworld o 34 nowe destynacje w 21 krajach. Przewoźnicy sojuszu będą operować do 1069 lotnisk w 178 krajach.

 

Do Maroka operuje obecnie trzech członków oneworld: British Airways, Iberia i Qatar Airways oferując trasy do trzech destynacji: Casablanki, Marrakeszu i Tangeru. Z Royal Air Maroc współpracują na zasadzie code – share BA, Iberia i S7 Airlines.

 

W 2017 roku RAM przetransportowały 7,3 mln pasażerów. Marokański przewoźnik dysponuje flotą 55 samolotów, w tym Boeingami 737-800, 787-8 i 767 oraz Embraerami E190. RAM Express operuje pięcioma samolotami ATR 72.

 

Pięcioletni plan rozwoju RAM zakłada przewożenie 13 mln pasażerów rocznie. Royal Air Maroc zostaną pierwszym afrykańskim członkiem oneworld i pierwszym pełnoprawnym członkiem przyjętym od ostatnich sześciu lat.

 

Oneworld będzie w lutym 2019 obchodził 20 –tą rocznicę powstania. Jego założycielami były cztery linie lotnicze: American Airlines, BA, Cathay Pacific i Qantas. Alians rozszerzył swoje członkostwo do 14 członków. W październiku 2017 z uczestnictwa w sojuszu zrezygnowały niemieckie linie airberlin z uwagi na zaprzestanie działalności.

 

Dyrektor generalny oneworld, Rob Gurney, poinformował o zmianie zasad uczestnictwa. W odróżnieniu od poprzednich procedur, w okresie pierwszych 18 miesięcy, zanim nastąpi formalne przyjęcie, RAM nie będzie miał sponsora. Procesem integracji zajmie się sojusz oneworld, a przyjęcie według Gurney będzie "względnie szybkie".

 

 

PRTL.pl

 

 

 

Tagi:

Oneworld | Royal Air Maroc | sojusz


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony