INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


TAP świętuje 10-lecie rejsów do Warszawy potrajając liczbę pasażerów w stosunku do 2009 roku

2019-06-13
     

12 czerwca obchodzimy 10 rocznicę otwarcia połączenia Lizbona-Warszawa. 10 lat później linia zdołała ponad 3-krotnie zwiększyć liczbę pasażerów przewiezionych między stolicą Portugalii a stolicą Polski. W 2009 TAP przewiózł 28.000 pasażerów, zaś w 2018 liczba ta wzrosła do 102.000.

 

Wraz ze wzrostem przewozu ilości pasażerów zwiększały się wpływy z rynku polskiego, by zaledwie w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosnąć o 36%.

 

W pierwszych czterech miesiącach 2019 przychody ze sprzedaży z polskiego rynku wzrosły o 37% w porównaniu do analogicznego okresu w zaszłym roku. Wzrosły również wpływy TAP ze sprzedaży biletów z Polski do Brazylii i USA. Było to rezultatem promocji nowego A330neo w barwach TAP oraz otwarcia w tym roku nowych kierunków do USA (Chicago, San Fransisco i Waszyngton).

 

 

TAP jest obecnie jedyną linią lotniczą na świecie mającą we flocie wszystkie maszyny pochodzące z nowej generacji Airbusy NEO, nowoczesne, zużywające mniej paliwa, bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej wygodne. Do 2025 linia otrzyma 71 nowych samolotów przeprowadzając w ten sposób całkowite odmłodzenie swojej floty, która stanie się jedną z najbardziej wydajnych i najnowoczesniejszych w świecie.

 

W 2009 TAP zainaugurował połącznie do Warszawy z 5 rejsami tygodniowo. Obecnie linia wykonuje 9 rejsów tygodniowo do dwóch miast.

 

PIERWSZY RAZ W 74-LETNIEJ HISTORII TAP MA 100 SAMOLOTÓW

 

  • TAP otrzymał kolejnego Airbusa A330neo będącego setną maszyną we flocie przewoźnika.
  • Nowy samolot umożliwi linii osiągnąć rekordowy wzrost przewozów na trasach do USA. W ciągu ostatnich czterech lat TAP był najszybciej rozwijającą połączenia do USA linią europejską.
  • Każdy nowy samolot TAP-u przynosi średnio gospodarce Portugalii 28 milionów euro rocznie i stwarza ponad 750 nowych miejsc pracy w Portugalii.

 

Historycznym dniem w 74-letniej historii TAP-u jest pojawienie się kolejnego Airbusa A330neo - CS-TUI, któremu nadano imię króla Alfonsa Henryka. Wraz z nowym samolotem ilość maszyn we flocie przewoźnika wzrosła do 100. Głównym założeniem strategii rozwoju TAP-u jest modernizacja floty, która do 2025 ma się wzbogacić o 71 nowych maszyn.

 

 

Nowa flota pozwoli linii rozszerzyć siatkę połączeń. Obecnie TAP rozwija połączenia na trasach brazylijskich. Jest to rynek, na którym dzierży prymat jeśli chodzi o połączenia z Europy i gdzie w latach 2015-2018 linia odnotowała 22,8% wzrost liczby pasażerów. W tym samym okresie wzrost liczby pasażerów na trasach do Ameryki Płn. wyniósł 176,5% zaś ilość miejsc oferowanych przez TAP wzrosła czterokrotnie. 

 

TAP odnotowuje największy wśród linii europejskich wzrost przewozów na trasach do USA oferując 245 tys. miejsc więcej niż w 2015. 

 

Nowa flota daje również poważny wkład do gospodarki kraju przynosząc rocznie 28 mln euro w podatkach i innych zobowiązaniach oraz stwarzając ponad 750 nowych miejsc pracy.

 

W ciagu ostatnich czterech lat TAP osiągnął rekordowy wzrost o 21%, zaś średni wzrost zanotowany przez linie europejskie to według danych Flight Global 13%.

 

W tym samych okresie ilość przewiezionych przez TAP pasażerów wzrosła o 39%, w porównaniu do 19% wzrostu odnotowanego przez inne linie europejskie. 

 

W 2019 TAP otrzyma kolejne nowe maszyny. Na ten rok zaplanowane jest też otwarcie nowych kierunków do USA - w czerwcu do Chicago, San Francisco i Waszyngtonu, co powinno przynieść wzrost liczby turystów odwiedzających Portugalię. W 2018 dzięki TAP-owi Portugalię odwiedziły 4 mln turystów wzbogacając gospodarkę kraju o 5,5 mln euro. 

 

 

 

Źródło: TAP

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Chopina | Pasażer | Przewozy | TAP Portugal


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony