INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


AirHelp Score: najlepsze lotniska na świecie

2017-06-16
     

Jakość i obsługa podróżnych oraz punktualność to główne cechy najlepszych lotnisk na świecie. W rankingu Airhelp Score pierwsze miejsce zajęło lotnisko Singapore Changi. Lotnisko Chopina uplasowało się na 25. miejscu.

 

- To oczywiste, że w podróżach ważna jest punktualność, a opóźnienia irytują i burzą nasze plany. Równie istotna jest jakość obsługi na lotnisku, gdzie zdarza się nam czekać długie godziny. Z rankingiem AirHelp Score możemy wybrać najlepsze lotnisko docelowe lub zaplanować choćby przesiadkę w jednym z najbardziej niezwykłych portów na świecie, komentuje Natalia Gębska, Country Manager w AirHelp.

 

 

Najlepsze lotniska świata

W kategorii jakości i obsługi podróżnych bezkonkurencyjne okazały się lotniska w Singapurze, Monachium i Hong Kongu, otrzymując 10 na 10 punktów. Najlepsze z lotnisk, Singapore Changi Airport regularnie zwycięża w rankingach portów lotniczych. Lotnisko w Singapurze zachwyca futurystyczną architekturą, a w nowo powstającym 4. terminalu ma znaleźć się m.in. 40-metrowy kryty wodospad. Na Changi pasażerowie mają do dyspozycji nie tylko sklepy i restauracje, ale także strefę SPA, basen na dachu, kino, konsole do gier, place zabaw, egzotyczne ogrody botaniczne czy darmową wycieczkę do centrum Singapuru. Już sam pobyt na tym lotnisku jest atrakcją turystyczną.

 

Singapore Changi Apt

 

Pod względem punktualności doskonale wypadło warszawskie lotnisko Chopina, uzyskując aż 8,42 punkty, co dało mu 20. pozycję na świecie w tej kategorii. To lepszy wynik niż uzyskany przez sklasyfikowane w pierwszej trójce lotniska w Monachium czy Hong Kongu.

 
Pozycja
Lotnisko
Kraj
Łączna liczba punktów
Jakość i obsługa
Punktualność
Sentyment SM
1
Singapore Changi Apt
Singapur
9,07
10
8,81
6,08
2
Munich International Airport
Niemcy
8,66
10
8,16
4,84
3
Hong Kong International Apt
Chiny
8,42
10
7,45
5,63
4
Copenhagen Kastrup Apt
Dania
8,04
8
8,59
5,73
5
Helsinki-Vantaa
Finlandia
8,03
8
7,98
8,40
6
Cincinnati Northern Kentucky Intl
Stany Zjednoczone
7,94
8
8,57
4,78
7
Barcelona Apt
Hiszpania
7,90
8
7,86
7,62
8
Madrid Adolfo Suarez-Barajas Apt
Hiszpania
7,81
7
8,71
7,38
9
Auckland International Apt
Nowa Zelandia
7,80
8
8,59
3,31
10
Frankfurt International Apt
Niemcy
7,76
8
8,41
3,77
25
Warsaw Frederic Chopin
Polska
7,34
6
8,42
8,49
 

Przeanalizowano dane za okres zima 2016/2017 (22 grudnia-20 marca), wyniki są aktualne od kątem prognoz na wakacje 2017.

 

Munich International Airport

 

Wyloty z Lotniska Chopina

Dane z AirHelp Score pozwalają również określić trasy, na których najczęściej występują zakłócenia w planie lotu. Przy wylotach z Lotniska Chopina najwięcej zakłóceń, w tym spóźnień pow. 15 minut, występuje w lotach na Fuerteventurę, do Reykjaviku, na Teneryfę, do Erewania i Toronto. Jeśli planujemy wakacje na jednej z wysp Kanaryjskich prawdopodobieństwo opóźnienia wylotu jest wysokie. Wśród najpopularniejszych kierunków dwa pierwsze miejsca zajmują loty krajowe – do Wrocławia i Gdańska, kolejne to Frankfurt International Apt, Paris Charles de Gaulle Apt, London Heathrow Apt.

 

Co ciekawe na Lotnisko Chopina odbywają się średnio 352 starty i lądowania dziennie, dla porównania na najbardziej ruchliwym na świecie lotnisku Atlanta Hartsfield-jackson Intl to aż 2290.

 

Ranking AirHelp Score 

Po raz pierwszy w rankingu AirHelp Score oceniono lotniska, biorąc pod uwagę trzy kryteria: jakość i obsługę podróżnych, punktualność oraz sentyment w social mediach.

 

Hong Kong International Apt

 

Analizując punktualność AirHelp zebrał dane z wielu źródeł, by stworzyć najbardziej na świecie wiarygodny i precyzyjny zbiór danych dotyczących lotów. Dane pozyskane były m.in. od agend rządowych, lotnisk, firm analizujących loty i innych.

 

Oceniając jakość usług na lotnisku AirHelp skorzystał z Skytrax Airport Star Rating, profesjonalnego systemu klasyfikacji lotnisk w oparciu o analizę poziomu obsługi, komfortu i udogodnień oferowanych podróżnym.

 

W rankingu uwzględniono dodatkowo sentyment wpisów na Twitterze, by poznać odczucia pasażerów na temat danego lotniska oraz ich ocenę sprawności funkcjonowania portu. Analizie poddano blisko 140 tysięcy wpisów.

 

Ranking dostępny jest na www.airhelp.pl.

 

 

Źródło: AirHelp

 

 

 

 

Tagi:

Lotnisko | Lotnisko Chopina | Usługi | Komunikacja | Pasażer | Praca | Punktualność | Konkurencja | Media społecznościowe | Oferowanie | Ranking | Rozwój


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony