INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Urodzaj na rejsy czarterowe w Mazowieckim Porcie Lotniczym Modlin Warszawa

2018-07-12
     

Samolot należących do Iberii linii Air Nostrum rozpoczął serię wakacyjnych lotów z podwarszawskiego Modlina. Coraz więcej przewoźników czarterowych korzysta z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Wkrótce z tego lotniska polecą także m.in. samoloty linii Regourd Aviation czy Maleth Aero.

 

10 lipca 2018 r. wieczorem hiszpański przewoźnik – Air Nostrum (znany również jako Iberia Regional) rozpocznie serię lotów czarterowych z lotniska w Modlinie (WMI) na trasie Bilbao – Warszawa/Modlin – Walencja dla operatora turystycznego Panavision Tours. Rejsy będą wykonywane 100-miejscowym samolotem produkcji kanadyjskiej typu Bombardier CRJ-1000.

 

15 i 18 lipca br. na lotnisku w Modlinie zawita również samolot Embraer 145 należący do floty przewoźnika REGOURD AVIATION obsługujący przewozy czarterowe z/do Irlandii na trasie Cork – Warszawa/Modlin - Cork.

 

- Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z touroperatorami oraz kolejnymi przewoźnikami, którzy są zainteresowani współpracą w zakresie realizacji lotów czarterowych z/do WMI w najbliższych sezonach rozkładowych, napawają nas optymizmem. Liczymy, że rozmowy te zaowocują w krótkim horyzoncie czasowym dynamicznym rozwojem przewozów czarterowych z naszego portu – mówi Anna Żebrowska - Dreger – zastępca dyrektora handlowego Portu w Modlinie.

 

Z kolei 25 i 27 lipca br. na trasie Porto-Warszawa/Modlin-Porto planowane są kolejne czartery, które obsłuży samolot typu Boeing 737-500. Operatorem lotów będzie Maleth Aero.

 

W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji z naszych usług lotniskowych skorzystali tacy przewoźnicy jak np: Small Planet, Enter Air, KlasJet, którzy przewozili kibiców, a także pracowników PZPN wraz z rodzinami.

 

- Lotnisko Warszawa/Modlin cieszy się coraz większym zainteresowaniem z punktu widzenia realizacji lotów czarterowych ze strony touroperatorów, firm eventowych oraz przewoźników oraz operatorów lotniczych. Brak ograniczeń w operowaniu w godzinach nocnych, atrakcyjna oferta cenowa usług lotniskowych, bogata i wciąż rozwijana oferta handlowo-gastronomiczna uwzględniająca potrzeby i oczekiwania pasażerów czarterowych czy choćby bardzo krótki czas oczekiwania na bagaż po przylocie (do 10 minut) to tylko niektóre nasze atuty, które sprawiają, że lotnisko w Modlinie staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla realizacji lotów czarterowych z/do Warszaw – dodaje Anna Żebrowska – Dreger.

 

To nie koniec, bo w najbliższym czasie, podczas wakacji, w Modlinie – lotnisku pomyślanym jako port dla linii nisko kosztowych i czarterowych - pojawić się ma 2 kolejnych przewoźników czarterowych. Rozmowy z nimi właśnie są finalizowane.

 

 

Źródło: Lotnisko Warszawa/Modlin

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Modlin | Połączenia | Linie lotnicze | Przewozy charterowe


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony