Travel Service nowym właścicielem Czech Airlines

2017-10-11
 Drukuj

Czarterowe linie Travel Services zostały nowym właścicielem CSA Czech Airlines. Przewoźnik zawarł umowę z Korean Air o odkupieniu od koreańskiego przewoźnika posiadanych 44% udziałów w czeskich liniach lotniczych CSA.

 

Travel Services, który był już w posiadaniu 34% akcji narodowego przewoźnika odkupił także 19,7% udziałów od rządu Republiki Czech, co oznacza, że teraz jest większościowym udziałowcem 97,74% CSA. Pozostałe 2 procent należą do firmy ubezpieczeniowej Česká Pojištovna.

 

Przejęcie udziałów CSA w 2013 r. przez linie koreańskie pomogło czeskim liniom uniknąć bankructwa.

 

W 2016 r. CSA odnotowały 241 milionów CZK zysku netto (9,4 miliona USD), tj. o 8% więcej od 223 milionów CZK zysku wypracowanego rok wcześniej.

 

W 2016 r. Czech Airlines przewiozły w rejsach rozkładowych 2,26 miliona pasażerów. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. Travel Services przewiozły 1,7 miliona osób i oferowały rozkładowe loty pod marką SmartWings.

 

Travel Services posiadają spółki zależne w Polsce, na Węgrzech oraz Słowacji. Travel Service jest pierwszym operatorem B 737 MAX 8 w Europie Wschodniej i Centralnej, od 2018 r. rozpocznie odbiór 30 bezpośrednio zakupionych oraz leasingowanych samolotów B737 MAX.

 

Po przejęciu udziałów Travel Service będzie największym operatorem na lotnisku im. Vaclava Havla w Pradze, z flotą 68 samolotów.

 

 

PRTL.pl

Zdjęcie: Marek Kowalczyk, www.epwa.pl 

 

 

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl