Finnair otrzymuje zielone światło na odkupienie swojego regionalnego przewoźnika

2017-11-14
 Drukuj

W listopadzie br. Finnair ponownie przejmie pełną kontrolę nad swoim regionalnym przewoźnikiem, Nordic Regional Airlines (Norra) po uzyskaniu zgody ze strony fińskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

 

Dla spółki Norra będzie to już trzecia zmiana właściciela w ciągu dwóch lat. Początkowo, regionalny przewoźnik operował pod nazwa Flybe Nordic. Jednak w 2015 z powodu rosnących strat z umowy joint venture wycofała się zbazowana w Wielkiej Brytanii linia Flybe.

 

Finnair przejął tymczasowo 60% udziałów Flybe Nordic. Po zmianie nazwy przewoźnika na Norra, Finnair sprzedał 60% akcji Norra firmie StaffPoint Holding (45%) i firmie inwestycyjnej Kilco (15%). W listopadzie 2015 r. transakcja została zatwierdzona przez fiński urząd ds. ochrony konkurencji. 11 października Finnair ogłosił, że StaffPoint Holding i Kilco wycofują się z Norra z powodu zmiany właściciela firmy. StaffPoint.

 

Fiński Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz drugi zatwierdził odzyskanie przez Finnair pełnej kontroli nad Norra i zwiększenie jego udziałów z 40% do 100%.

 

Transakcja ma zostać zakończona w listopadzie 2017 r. Tym samym Finnair przejmie po raz drugi pełną kontrolę nad Norra. Finnair poinformował 9 listopada, że zamierza znaleźć nowego właściciela większościowego dla Norra, zastrzegając przy tym, że zmiana właściciela nie będzie miała wpływu na działalność przewoźnika, ani stan jego zatrudnienia.

 

Norra obsługuje krajowe i europejskie trasy Finnair operując flotą 24 samolotów ATR i Embraer.

 

 

PRTL.pl

 

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl