London City Airport: 4,5 mln pasażerów w 2017

2018-01-12
 Drukuj

London City Airport (LCA) opublikował dane dotyczące liczby obsłużonych pasażerów, z których wynika, że w 2017 r. port odprawił 4 511 107 pasażerów.

 

Silny wzrost ruchu odnotowano na kilku trasach, w tym do Amsterdamu, gdzie odnotowano 16% wzrost liczby pasażerów. W 2017 trasa do/z Amsterdamu była najpopularniejszą z LCA, głównie dzięki KLM który wznowił od stycznia 2017 swoje operacje oraz większej częstotliwości lotów linii Flybe.

 

Podobnie wysokie przewozy zarejstrowano na trasie do Mediolanu Linate, który znalazł się pośród pięciu najbardziej popularnych destynacji z 37% wzrostem liczby pasażerów. W kwietniu ub. roku z Mediolanu uruchomiły swoje operacje British Airways, które są drugim po Alitalii operatorem do Londynu.

 

W 2017 z LCA odnotowano 3% wzrost liczby pasażerów do Frankfurtu (na rejsach Lufthansy i British Airways) oraz 4% do Zurichu (British Airways i SWISS Airlines).

 

Od 2012 ruch pasażerski do/z London City Airport wzrósł blisko o 50%.

 

W 2017 r. po raz pierwszy swoje operacje z LCA uruchomiły linie KLM, TAP Portugal i VLM Airlines, a do siatki dodano pięć nowych destynacji, Lizbonę, Manchester, Pragę, Reykjavik i Skiathos. Od 25 marca r. linie TAP rozpoczną z LCA loty do Porto sześć razy w tygodniu.

 

Do najbardziej popularnych destynacji oferowanych w 2017 należały: Amsterdam, Edynburg, Dublin, Zurich i Mediolan Linate.

 

 

Źródło: London City Airport

 

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl