Ryanair: przypomina o zmianie polityki bagażowej

2018-01-12
 Drukuj

Ryanair ponownie wysłał informacje do klientów podróżujących od 15 stycznia przypominając, iż nowa polityka bagażowa zacznie obowiązywać już od 15 stycznia.

 

  • Niższe opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego (105 zł zamiast 150 zł za sztukę)
  • Wyższe limity wagowe (20 kg zamiast 15 kg)
  • 2 bagaże podręczne w cenie biletu
  • Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z 1 mniejszym bagażem podręcznym na pokładzie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym w celu uniknięcia opóźnień.

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

 

“Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie z radością przyjmą korzyści wynikające z nowej polityki bagażowej jak niższe ceny i większe limity wagowe. Wszyscy pasażerowie Ryanaira nadal będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w cenie biletu. Z uwagi na wysokie obłożenie lotów (współczynnik wypełnienia 94%) oraz ograniczenia w kabinie w przypadku klientów bez pierwszeństwa wejścia na poład (non-priority), drugi, większy bagaż podręczny zostanie bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Nowa polityka bagażowa zacznie obowiązywać już w poniedziałek 15 stycznia. Dzięki niej znacznie ograniczone zostanie ryzyko opóźnień.

 

Nowa polityka bagażowa będzie kosztowała Ryanair nawet 50 milionów euro rocznie. Mamy więc nadzieję, że nasi pasażerowie z radością przyjmą ewidentne korzyści.”

 

 

Źródło: Ryanair

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl