Alitalia wprowadza usługę „Stopover Roma” aby zwiększyć liczbę pasażerów i turystów do Rzymu

2018-02-13
 Drukuj

Włoska narodowa linia lotnicza Alitalia wprowadza nowy produkt „Stopover Roma”, którego celem jest promowanie zakwaterowania w Rzymie dla pasażerów podróżujących w ruchu międzynarodowym przez Rzym do docelowych destynacji poza Włochami. Nowa usługa powstała we współpracy z Federalberghi Roma, Unindustria i Aeroporti di Roma pod patronatem miasta Rzym.

 

Projekt zakłada, że pasażerowie Alitalii podróżujący między dwoma miastami z jednym stopem na lotnisku Fiumicino będą mieli możliwość zatrzymania się w Rzymie w cenie biletu obejmującej tranzyt lotniskowy. Pasażerowie będą mogli korzystać również ze specjalnych stawek hotelowych i bezpłatnego depozytu bagażu na lotnisku Fiumicino. Projekt przewiduje w fazie początkowej przyciągnięcie 500 tysięcy pasażerów, a w fazie pełnego rozwoju 1,5 miliona.

 

Władze Alitalii mają nadzieję, że nowy projekt przyniesie korzyści linii lotniczej, gospodarce Rzymu, hotelarzom i branży turystycznej, a jednocześnie udowodni, że Alitalia może być motorem włoskiej turystyki, dzięki której włoska stolica jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie (14,5 mln turystów).

 

Nowa inicjatywa Alitalii jest zgodna ze strategiczną wizją włoskiej gościnności i oparta na promowaniu wysokiej jakości usług turystycznych.

 

Według przedstawicieli Federalberghi Rome i Lazio tworzenie synergii z włoskimi liniami lotniczymi ma decydujące znaczenie dla rozwoju branży turystycznej i hotelarskiej w Rzymie, a program „ Stopover Roma” może przyczynić się do zwiększenia liczby zagranicznych turystów.

 

Dodatkowo, inicjatywa pozwoli lotnisku Fiumicino na umocnienie statusu strategicznego hubu wspierającego rozwój ruchu lotniczego do Rzymu, Włoch, a także Europy i krajów regionu Morza Śródziemnego. Potwierdzeniem tego jest ciągły wzrost ruchu międzykontynentalnego przez Rzym.

 

 

Źródło: Alitalia

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl