Turkish Airlines: Rekordowy 80,5% Load Factor w I kw.

2018-04-16
 Drukuj

Po dwucyfrowym wzroście liczby pasażerów w styczniu i lutym całkowita liczba przewiezionych pasażerów wzrosła w marcu o 24%, osiągając 6 mln pasażerów. Ten wzrost liczby pasażerów umożliwił osiągnięcie najwyższego współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich 82% w miesiącu marcu w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Dwucyfrowy wzrost ruchu mierzonego wskaźnikiem RPK, który rozpoczął się od lipca 2017, w marcu był wyższy o 22% rdr. Liczba pasażerów przewiezionych na trasach zagranicznych (z wyłączeniem ruchu tranzytowego) wzrosła o 28% rdr.

 

Przewozy cargo i poczty były w marcu wyższe o 29% rdr. Najwyższe wzrosty przewozów cargo odnotowano na trasach do Ameryki Północnej (+49%), na Bliski Wschód (+42%), do Afryki (+38%) oraz Europy (+32%).

 

Turkish Airlines przewiozły w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. 17 milionów pasażerów, tj. o 29% więcej rdr. W I kwartale br. współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 6,5 ppct do 80,5%, co było rekordowym wynikiem w historii jego kwartalnych statystyk.

 

Współczynnik wykorzystania miejsc na trasach zagranicznych wzrósł o 7 ppct do 80%, podczas gdy współczynnik wykorzystania miejsc na połączeniach krajowych wzrósł o około 4 ppct do 85%.

 

Turkish Airlines uzyskały najwyższy współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na rejsach zagranicznych w ciągu ostatnich pięciu lat i rekordowo wysoki współczynnik na rejsach krajowych.

 

W I kwartale przewozy cargo i poczty wzrosły o 38% i wyniosły 312 tysięcy ton.

 

 

Zdjęcie: Marek Kowalczyk, epwa.pl

PRTL.pl

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl