WIZZ AIR ogłasza ekspansję z Debreczyna i uruchomienie 7 nowych tras

2018-05-16
 Drukuj

Wizz Air, wiodąca tania linia lotnicza w Europie środkowo-wschodniej, ogłosiła rozszerzenie swoich operacji z Debreczyna o 50% i zbazowanie w grudniu 2018 w lokalnej bazie drugiego Airbusa A320.

 

Wizz Air ogłosił także uruchomienie siedmiu, od dawna oczekiwanych, tras z Debreczyna do Barcelony, Palma de Mallorca, Bazylei, Doncaster/Sheffield, Dortmundu, Larnaki oraz na Maltę.

 

Oprócz tego niskobudżetowy przewoźnik zwiększy cotygodniowe częstotliwości rejsów z Debreczyna do Tel Awiwu i Paryża Beauvais, dodając do rozkładu połączeń z Debreczyna w 2019 w sumie 16 lotów.

 

Pierwsze loty z lotniska w Debreczynie Wizz Air uruchomił w 2012 i od tego czasu siatka połączeń węgierskiego przewoźnika jest nieustannie powiększana.

 

Najnowsza oferta Wizz Air oznacza inwestycję w bazę w Debreczynie w wysokości ponad 200 mln USD. Zapowiedziane zwiększenie operacji o 50% będzie oznaczać wzrost oferowania o 600 tysięcy miejsc na 14 trasach do 11 krajów. Spodziewany w grudniu 2018 nowy samolot będzie eksploatowany na siedmiu zapowiedzianych do otwarcia trasach do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Malty i Cypru.

 

Od początku 2018 roku z lotów do i z Debreczyna obsługiwanych przez Wizz Aira, skorzystało już ponad 97 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

 

Na konferencji prasowej w Budapeszcie dyrektor generalny József Váradi, ogłaszając ekspansję węgierskiej linii powiedział: ” Wizz Air kontynuuje silny rozwój i stwarza coraz więcej możliwości podróżnym do odkrywania Europy i nie tylko. Poprzez przydzielenie drugiego samolotu Airbus A320 w grudniu 2018 roku, utworzymy nowe lokalne miejsca pracy w Wizz Air. Ponadto siatka połączeń z Debreczyna będzie zdywersyfikowana z 7. długo oczekiwanymi trasami do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Malty i Cypru. Nasz ciągły wzrost w Debreczynie jeszcze bardziej wzmacnia zaangażowanie Wizz Air w Węgry, miasto i lotnisko w Debreczynie, a także stymuluje sektor turystyki i hotelarstwa w okręgu Hajdú-Bihar”.

 

 

Źródło: Wizz Air

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl