UIA: 12.9% wzrost pasażerów w I-szej połowie 2018

2018-07-12
 Drukuj

W okresie od stycznia do czerwca 2018 ukraińskie linie Ukraine International Airlines (UIA) przewiozły 3,53 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 12,9% rdr. Udział pasażerów tranzytowych w rejsach rozkładowych wyniósł 52%.

 

W I-szym półroczu 2018 UIA wykonały 28.900 lotów, tj. o 9% więcej, w porównaniu z tym samym okresem 2017. Przewozy cargo i poczty wyniosły 6.570 ton.

 

W okresie między styczniem i czerwcem, UIA wprowadziły do swojej siatki 7 nowych tras krajowych i międzynarodowych, w tym bezpośrednie loty rozkładowe z Kijowa do Winnicy, Kairu, Kopenhagi, z Charkowa do Bergamo oraz ze Lwowa do Barcelony.

 

Siatka połączeń długodystansowych została powiększona o nowe destynacje do Delhi i Toronto.

 

UIA kontynuuje program odnowy i rozbudowy floty. W I-szym półroczu 2018 UIA dodały do swojej floty trzy samoloty dalekiego zasięgu, nowego typu na Ukrainie – Boeingi 777-200ER.

 

W II-giej połowie roku UIA mają otrzymać jeszcze jeden samolot tego typu. Ukraińska linia odebrała też cztery Boeingi 737-800, z których trzy zostały dostarczone bezpośrednio z zakładów Boeinga w Seattle.

 

"UIA kontynuuje swoją strategię i dalszy rozwój, jako przewoźnik sieciowy. Dzięki wybranemu modelowi działania, UIA oferuje swoim pasażerom większy wybór miejsc docelowych, niż podczas oferowania tylko operacji point-to-point. Przyciąganie ruchu tranzytowego jest koniecznością dla dalszego rozwoju hubu na lotnisku Boryspol "- mówi Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji UIA.

 

 

Źródło: Ukraine International Airlines

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl