Kraków Airport: Transavia uruchomiła połączenie do Eindhoven

2018-10-10
 Drukuj

Od 9 października można korzystać z połączenia linii lotniczej Transavia do położonego w południowej Holandii – Eindhoven. Transavia będzie oferowała połączenia #PROSTOzKRAKOWA cztery razy w tygodniu:
w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

 

Pierwszy samolot linii Transavia z Eindhoven (Boeing 737 – 800) wylądował w Krakowie o godz. 13:51. Rozkładowy czas przelotu wynosi 2 godziny. Trasę obsługują samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Eindhoven o godzinie 14.42. To już trzecie połączenie pomiędzy Krakowem a Holandią oferowane przez przewoźników #PROSTOzKRAKOWA

 

– Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainagurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

 

- Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku – powiedział Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Transavia. - Oba miasta znajdują się na południu Polski, w najgęściej zaludnionym rejonie kraju. W tym regionie mieszka i pracuje ok. 10 milionów osób, dlatego ma on dla nas ogromny potencjał. Stąd pochodzi też wielu Holendrów polskiego pochodzenia. Poza tym, w Holandii szybko rośnie zainteresowanie Krakowem jako miejscem wyjazdów weekendowych. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15% rocznie.

 

 

Okolicznościową wstęgę przecięli Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport oraz załoga inauguracyjnego rejsu: kapitan Mattijs Notkamp, pierwszy oficer Niels Huber, oraz szefowa pokładu Crystal Franken, w asyście Gerwout van den Heuvel, Emiel Hoenselaar i Melanie Habets. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali przywitani słodyczami z krakowskiej manufaktury słodyczy, a załoga samolotu - tortem.

 

EINDHOVEN

 

Miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Eindhoven jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich PSV.

 

W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum z dziełami m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky`iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tys. turystów. Jednym z charakterystycznych budynków dla Eindhoven jest Evolution – przypominający z zewnątrz latający spodek. Warto odwiedzić park miejski i zobaczyć zabytkowy młyn wodny, który był inspiracją dla Van Gogha. Z Eindhoven można też wybrać się autobusem do któregoś z położonych na przedmieściach miasta wiatraków.

 

Transavia jest częścią grupy AIR FRANCE KLM. Od 50 lat świadczy usługi przewozów regularnych i czarterowych do ponad 110 miejsc, głównie w Europie i Afryce Północnej. Jest to najbardziej przystępna linia budżetowa w Europie, lider w gościnności, usług i usług cyfrowych. Transavia oferuje atrakcyjną ceny biletów zarówno turystom jak i pasażerom biznesowym z możliwością dodatkowych (płatnych) produktów i usług. Transavia przewozi 15 milionów pasażerów rocznie i posiada nową, przyjazną dla środowiska flotę. Transavia oferuje loty z sześciu baz w Europie: w Holandii z Amsterdamu, Rotterdamu / Hagi i Eindhoven; we Francji z Paryża, Nantes i Lyonu.

 

 

Źródło: Kraków Airport

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl