Air Canada wyraża uznanie dla rządów Kanady i Wielkiej Brytanii za negocjacje w sprawie nowej dwustronnej umowy o komunikacji lotniczej

2018-12-06
 Drukuj

Kanadyjski narodowy przewoźnik Air Canada z zadowoleniem przyjął nową umowę o usługach lotniczych zawartą między Kanadą i Wielką Brytanią w celu zapewnienia niezakłóconej kontynuacji usług transportu lotniczego po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

"Wielka Brytania jest największym pojedynczym międzynarodowym rynkiem Air Canada. Ta umowa jest ważna, ponieważ zapewnia naszym liniom lotniczym i 2 mln klientów Air Canada, których przewozimy każdego roku między dwoma krajami, że nasze operacje będą nieprzerwane przez Brexit. Gorąco popieramy dalekowzroczność naszych rządów w przygotowaniach do zapewnienia stabilności tego ważnego rynku "- powiedział Ferio Pugliese, wiceprezes ds. rynków regionalnych i stosunków rządowych w Air Canada.

 

Wielka Brytania jest największym zagranicznym rynkiem linii Air Canada, które wykonują najwięcej międzynarodowych operacji do Londynu Heathrow. W 2019 kanadyjskie linie Air Canada i Air Canada Rouge będą wykonywać do 91 lotów w obie strony tygodniowo między Kanadą a Wielką Brytanią.

 

W ofercie Air Canada znajdują się całoroczne połączenia oferowane do Londynu z siedmiu kanadyjskich portów: Toronto, St. John`s, Halifax, Montreal, Ottawa, Calgary i Vancouver. Dodatkowo kanadyjska linia lotnicza ma w swoim rozkładzie sezonowe połączenia z Toronto do Edynburga, Glasgow i Manchesteru.

 

 

Zdjęcie: Adam Kowalczyk, epwa.pl

Źródło: Air Canada

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl