Bombardier wprowadza na rynek nowy innowacyjny 50-miejscowy samolot

2019-02-11
 Drukuj

Bombardier Commercial Aircraft poinformował o oficjalnym wprowadzeniu na rynek nowego samolotu CRJ550, który jako pierwszy na świecie oferuje w układzie trzyklasowym 50 miejsc pasażerskich.

 

CRJ550 to nowy samolot z serii CRJ z nowym certyfikatem typu opartym na modelu CRJ700.

 

Pierwszym odbiorcą nowego modelu CRJ są amerykańskie linie United Airlines.

 

Według producenta, nowy model CRJ550 jest jedynym rozwiązaniem dla rynku Ameryki Północnej, który może zastąpić obecną flotę starzejących się 50-miejscowych samolotów, których obecnie jest ponad 700 sztuk. Oprócz obszernego schowka na bagaż podręczny samolot oferuje też większą przestrzeń dla pasażera.

 

CRJ550 będzie wyposażony w samoobsługowe stanowisko z napojami i przekąskami oraz oferuje większą przestrzeń na nogi, niż jakikolwiek inny pasażerski samolot 50-miejscowy.

 

Dzięki CRJ550, seria samolotów CRJ jest jedyną rodziną samolotów regionalnych, które mogą zaoferować kabinę 3-klasową dla wszystkich segmentów rynku, jednocześnie spełniając aktualne wymagania operacyjne. Jedną z kluczowych korzyści dla operatorów amerykańskich będzie wykorzystanie wspólnej kabiny kokpitowej od CRJ200 do CRJ900. CRJ550 posiada 99,5 % niezawodność.

 

 

Źródło: Bombardier

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl