airBaltic wybiera na doradcę finansowego nowojorski bank inwestycyjny Greenhill

2019-02-11
 Drukuj

Łotewskie linie lotnicze airBaltic zobowiązały globalny bank inwestycyjny Greenhill do dokonania oceny opcji finansowych przyszłego rozwoju linii lotniczej, włącznie z poszukiwaniem potencjalnego nowego inwestora.

 

Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic: "W ostatnich latach airBaltic poprawiał swoje wyniki, podczas gdy w tym samym czasie kilka linii lotniczych opuściło rynek. Aby móc realizować strategię rozwoju nakreśloną w biznesplanie „Destination 2025”, airBaltic wymaga dodatkowego finansowania w przyszły rozwój firmy. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Greenhill doświadczonym doradcą finansowym w zakresie poszukiwania potencjalnych opcji naszego rozwoju. "

 

airBaltic obsługuje z Rygi, Tallina i Wilna ponad 70 destynacji oferując największy wybór destynacji i dogodnych połączeń do Europy, Skandynawii, WNP i na Bliski Wschód. W tegorocznym sezonie letnim airBaltic uruchomi nowe bezpośrednie połączenia z Rygi do Dublina, Stuttgartu i Lwowa oraz na Kos i Minorkę. Ponadto, latem przyszłego roku airBaltic wprowadzi trzy nowe połączenia z Tallina do Malagi, Brukseli i Kopenhagi.

 

 

PRTL.pl

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl