Jet Airways zawieszają loty międzynarodowe

2019-04-15
 Drukuj

Indyjskie linie Jet Airways z powodu niewystarczającej liczby samolotów we flocie zostały zmuszone do zawieszenia od 12 kwietnia br. wszystkich lotów międzynarodowych.

 

Większość floty przewoźnika liczącej 124 samoloty jest obecnie uziemiona z powodu zadłużenia. Drugi, co do wielkości przewoźnik lotniczy w Indiach dysponuje obecnie zaledwie 14 samolotami.

 

W myśl przepisów prawa indyjskiego linia lotnicza nie może operować na trasach międzynarodowych, jeśli ma w eksploatacji mniej, niż dwadzieścia samolotów.

 

Pogorszenie sytuacji nastąpiło, gdy dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) zmusiła Jet Airways do uziemienia i oddania ośmiu samolotów. Siedem Boeingów 737-800 Jet Airways zwróciły leasingodawcom irlandzkiemu Avolon i japońskiej firmie MC Aviation Partners, kolejny Boeing 777-300ER Worldwide Flight Services jest uziemiony na amsterdamskim lotnisku Schiphol (AMS).

 

Jet Airways zawiesiły również niektóre loty na rynku krajowym, oferowane do trzech stolic regionalnych w północno-wschodniej części kraju, Kolkata, Patna i Guwahati.

 

Zaproszenie do składania ofert o przejęcie zadłużonych linii lotniczych zostało wysłane 6 kwietnia br. Przewoźnik oczekiwał ofert od inwestorów takich jak Etihad i Indigo Partners. Termin zgłaszania ofert upłynął 12 kwietnia 2019

 

W obliczu zadłużenia w wysokości 1,6 mld dolarów, przy niewypłacanych przez kilka miesięcy wynagrodzeniach dla niektórych pracowników, perspektywa przejęcia Jet Airways wygląda bardzo niepewnie, a bankructwo wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

 

 

Zdjęcie: Piotr Piekut, epwa.pl

PRTL.pl

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl