Air France, KLM i linie Delta obchodzą 10-lecie sojuszu transatlantyckiego

2019-06-14
 Drukuj

Lider na rynku przewozów między Europą a Ameryką Północną oferuje 275 lotów dziennie przez Atlantyk.

 

W tym roku, Air France, KLM i Delta Air Lines obchodzą 10-lecie swojej współpracy, oferując wspólnie rozbudowaną siatkę lotów transatlantyckich między Europą a Ameryką Północną. W ciągu dekady, trzy linie zaoferowały swoim klientom nowy poziom podróży przez Atlantyk, oddając do ich dyspozycji nowe trasy i wysoki poziom zharmonizowanych usług. Zbudowana na bazie siedmiu węzłów lotniczych - pięciu w Stanach Zjednoczonych i dwóch w Europie – siatka połączeń lotniczych, obejmuje trasy między Kanadą, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem a Europą i stanowi modelowy przykład partnerstwa między liniami, które wyznacza kierunek dla branży.

 

„Na przestrzeni dziesięciu lat nasze transatlantyckie joint venture stało się najbardziej zaawansowanym przykładem tego, czym może być partnerstwo lotnicze i co może przynieść klientom. Sukces naszej współpracy z liniami Delta jest wynikiem harmonizacji usług, różnorodności oferty w postaci lotów do każdego zakątka USA i adaptacji naszych produktów do każdego typu klienta – od pasażera indywidualnego, poprzez sieć sprzedaży agencyjnej, po odbiorców korporacyjnych. Wspólnie, nasze zintegrowane zespoły handlowe dążą do zaoferowania naszym klientom zintegrowanej usługi na każdym etapie ich podróży. Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć i czekamy na dalszy rozwój naszego joint venture. ” - powiedział Patrick Alexandre, wiceprezes Grupy Air France-KLM ds. Handlowych i Aliansów.

 

Fakty o sojuszu:

  • Linie sojuszu oferują każdego dnia ponad 270 lotów przez Atlantyk, między Europą a Ameryką Północną.
  • Pasażerowie mają do dyspozycji łatwiejsze połączenia, dzięki większej liczbie lotów bezpośrednich pomiędzy 7 lotniskami bazowymi (hub), jak na przykład Detroit-Paryż, czy Atlanta-Amsterdam. Natomiast każde z lotnisk bazowych oferuje po przesiadce dalsze loty np. do mniejszych miast na terenie USA.
  • Uprawnieni klienci mogą korzystać z największej sieci salonów lotniskowych w Ameryce Północnej i Europie.
  • Programy lojalnościowe linii zostały zsynchronizowane tak, że pasażerowie mają możliwość gromadzenia mil, a także ich wydawania na loty i usługi współpracujących przewoźników. Linie uznają wzajemnie w swoich programach loty zrealizowane na pokładzie partnera w sojuszu.
  • Partnerskie linie sojuszu transatlantyckiego przewożą dziś o 20% więcej klientów niż 10 lat temu.

 

„Mamy wiele powodów do dumy z osiągnięć w ciągu ostatnich 10 lat. Kluczem do naszego sukcesu są nieustanne inwestycje w innowacje i w poprawę doświadczeń z podróży klientów, którzy nam zaufali. W efekcie dajemy naszym pasażerom produkty, które są doceniane przez rynek i zdobywają liczne nagrody. Podróż przez Atlantyk jest dziś mniej skomplikowana, dzięki pełnej integracji naszych systemów i współpracy zespołów na każdym etapie podróży – w centrach obsługi klienta, działach sprzedaży, czy na lotniskach. ” - powiedział Steve Sear, Prezes Delta Airlines i wiceprezes ds. Sprzedaży Globalnych.

 

Partnerstwo Delta Airlines, Air France i KLM bazuje na poprzednim porozumieniu między KLM a Northwest Airlines. Po podpisaniu w 2007 roku przez USA i Unię Europejską umowy "otwartego nieba", otwierającej drogę do całkowitej liberalizacji ruchu lotniczego nad Atlantykiem i po fuzji linii Delta z Northwest, Grupa Air France-KLM ogłosiła w maju 2009 roku swoje nowe długoterminowe przedsięwzięcie z Delta Airlines. W kolejnym roku do sojuszu dołączyły linie Alitalia, wzbogacając siatkę o połączenia między Ameryką Północną a Włochami. W ubiegłym roku Delta zainwestowała 375 milionów euro w pozyskanie 10 procent udziałów w grupie Air France-KLM.

 

Delta Airlines

 

Wiodące amerykańskie linie lotnicze z siedzibą w Atlancie, które są światowym liderem pod względem oferowanych produktów, usług, innowacji i jakości obsługi klienta. Linie Delta, z zespołem liczącym 80 tysięcy pracowników, zatrudnionych na całym świecie, kontynuują inwestycje w swój personel i wysoki poziom usług zapewniając pasażerom pozytywne doświadczenia podróży i generując jedne z największych w branży zyski dla swoich akcjonariuszy. Klienci Delta mają do dyspozycji 5 tysięcy lotów każdego dnia oraz 15 tysięcy połączeń liniami partnerskimi, w tym na pokładach linii członkowskich sojuszu Sky Team, którego Delta jest założycielem. Amerykański przewoźnik oferuje swoje usługi blisko 20 milionom pasażerów rocznie, którzy mają do dyspozycji siatkę lotów do 300 destynacji w 50 krajach. Linie Delta są obecne na wszystkich kluczowych rynkach i ważnych lotniskach w USA i na całym świecie, za pośrednictwem swoich partnerów, wśród których znaczącą rolę odgrywa Grupa Air France-KLM. Więcej informacji o Delta można znaleźć w Delta News Hub, a także na delta.com, za pośrednictwem @DeltaNewsHub na Twitterze i na Facebook.com/delta.

 

Air France KLM 

 

Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym o globalnym zasięgu – Grupę AIR FRANCE KLM. Grupa AIR FRANCE KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu ze swoich lotnisk bazowych w Europie. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów.

 

W 2019 roku, Grupa AIR FRANCE KLM oferuje pasażerom połączenia do 314 miast w 116 krajach, dysponując flotą 548 samolotów. W ubiegłym roku z jej usług skorzystało 101,4 mln pasażerów podróżując poprzez 2 lotniska bazowe (tzw. hub): Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, z których obie linie wykonują dziennie do 2300 lotów.

 

Do AIR FRANCE KLM należy wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący 15 mln członków.

 

AIR FRANCE KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta Air Lines i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 275 lotów dziennie między Europa a USA. Linie AIR FRANCE i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 19 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 14,5 tys. lotów dziennie, do 1150 miast, w 175 krajach.

 

Więcej informacji o AIR FRANCE i KLM oraz aktualne promocje na bilety lotnicze na stronie: www.airfrance.pl i www.klm.pl. Informacje o Grupie AIR FRANCE KLM na www.airfranceklm.com

 

 

Źródło: Air France KLM

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl