TAP planuje 5 nowych destynacji w USA w ciągu najbliższych pięciu lat

2019-06-19
 Drukuj

Przewoźnik z Lizbony na początku miesiąca uruchomił połączenia do Chicago O`Hare i San Francisco 16 czerwca TAP dodał kolejną destynację Waszyngton Dulles.

 

TAP obsługuje obecnie siedem destynacji w USA oferując 56 lotów tygodniowo. Oprócz siedmiu amerykańskich miast, TAP oferuje również loty do Toronto.

 

TAP widzi potencjał na rynku amerykańsko-europejskim. Według przewoźnika istnieje co najmniej pięć nowych amerykańskich destynacji, które może uruchomić w ciągu najbliższych pięciu lat. Udział przewoźnika w rynku przewozów amerykańsko-europejskich jest wciąż niewielki, poniżej 2%. TAP odnotowuje największy wśród linii europejskich wzrost przewozów na trasach do USA oferując 245 tys. miejsc więcej niż w 2015. TAP obsługuje swoje najnowsze kierunki w USA samolotem A330neo

 

TAP jest obecnie jedyną linią lotniczą na świecie mającą we flocie wszystkie maszyny pochodzące z nowej generacji Airbusy NEO, nowoczesne, zużywające mniej paliwa, bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej wygodne. Do 2025 linia otrzyma 71 nowych samolotów przeprowadzając w ten sposób całkowite odmłodzenie swojej floty, która stanie się jedną z najbardziej wydajnych i najnowocześniejszych w świecie.

 

W 2018 dzięki TAP-owi Portugalię odwiedziły 4 mln turystów wzbogacając gospodarkę kraju o 5,5 mln euro. 

 

Historycznym dniem w 74-letniej historii TAP-u jest pojawienie się kolejnego Airbusa A330neo - CS-TUI, któremu nadano imię króla Alfonsa Henryka. Wraz z nowym samolotem ilość maszyn we flocie przewoźnika wzrosła do 100. Głównym założeniem strategii rozwoju TAP-u jest modernizacja floty, która do 2025 ma się wzbogacić o 71 nowych maszyn.

 

Nowa flota pozwoli linii rozszerzyć siatkę połączeń. Obecnie TAP rozwija połączenia na trasach brazylijskich. Jest to rynek, na którym dzierży prymat jeśli chodzi o połączenia z Europy i gdzie w latach 2015-2018 linia odnotowała 22,8% wzrost liczby pasażerów. W tym samym okresie wzrost liczby pasażerów na trasach do Ameryki Płn. wyniósł 176,5% zaś ilość miejsc oferowanych przez TAP wzrosła czterokrotnie. 

 

12 czerwca TAP obchodził 10 rocznicę otwarcia połączenia Lizbona-Warszawa. 10 lat później linia zdołała ponad 3-krotnie zwiększyć liczbę pasażerów przewiezionych między stolicą Portugalii a stolicą Polski. W 2009 TAP przewiózł 28.000 pasażerów, zaś w 2018 liczba ta wzrosła do 102.000.

 

 

Zdjęcie: Adam Kowalczyk, epwa.pl

PRTL.pl

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl