Kuehne + Nagel podpisało umowę partnerską z międzynarodowym lotniskiem w Wiedniu na obsługę produktów farmaceutycznych i medycznych

2019-07-10
 Drukuj

Nowe wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych (Vienna Pharma Handling Center – VPHC) przystosowane jest do szybkiego i kompleksowego serwisu ładunków wrażliwych na temperaturę bezpośrednio z samolotu na transport drogowy i odwrotnie. Centrum dysponuje powierzchnią 1600 m2 i jest jedynym lotniskiem w Europie Środkowej, które oferuje całościowe rozwiązanie dla przesyłek farmaceutycznych i medycznych. Charakteryzuje się płynnym łańcuchem chłodniczym, szybkim procesem obsługi oraz krótszym czasem realizacji transportu lotniczego i drogowego. 

 

Kuehne + Nagel korzysta z tej usługi jako „preferowany partner”.

 

W ramach tego partnerstwa, międzynarodowy operator logistyczny dysponuje własnym, wyłączonym obszarem. Gwarantuje to jeszcze większą elastyczność w obsłudze produktów wrażliwych.

 

„Szybka i sprawna obsługa ładunków jest kluczowym czynnikiem sukcesu w międzynarodowym transporcie towarowym. Nowe centrum obsługi w Wiedniu gwarantuje krótszy czas realizacji transportu. Do 23 krajów można teraz dotrzeć w ciągu półtora dnia, a do 15 krajów - w ciągu 24 godzin. Cieszymy się, że Kuehne + Nagel opiera się na naszej elastyczności i doskonałości operacyjnej”, stwierdza Julian Jäger, członek zarządu (COO) Flughafen Wien AG.

 

Heiko Schuhmacher, regionalny manager ds. transportu lotniczego w Kuehne + Nagel: „Współpraca Kuehne + Nagel z międzynarodowym lotniskiem w Wiedniu rozszerzy wachlarz usług dla naszych Klientów z sektora Pharma & Healthcare w Austrii i krajach sąsiadujących. Korzystając z rozwiązania KN PharmaChain, klienci mają gwarancję pełnej zgodności z branżowymi i globalnymi standardami GxP.

 

Patrick Mair, manager ds. transportu lotniczego w austriackim oddziale Kuehne + Nagel: „Wszystkie usługi, takie jak pakowanie, przechowywanie, załadunek i rozładunek produktów wrażliwych mogą być wykonywane w wyłączonym obszarze. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy płycie postojowej w bliskiej odległości od samolotów. Pozwala to na zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego oraz umożliwia płynny, transport w temperaturze kontrolowanej do i z samolotu, który wcześniej nie był możliwy na lotnisku w Wiedniu.”

 

Wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych zostało otwarte w grudniu 2018r i jest częścią Air Cargo Center. Ten nowoczesny obiekt zapewnia dwa oddzielne obszary o kontrolowanej temperaturze: obszar CRT (Controlled Room Temperature) o powierzchni 1600 m2 do obsługi farmaceutyków w temperaturze 15 - 25°C i dodatkowe 153 m2 na magazynowanie i pakowanie przesyłek w temperaturze 2 - 8°C. Centrum VPHC obsługuje wyłącznie wrażliwe na temperaturę produkty farmaceutyczne. Lotnisko w Wiedniu zainwestowało w ten obiekt ok. 1,8 miliona euro.

 

Więcej informacji: www.viennaairport.com/pharmahandling 

 

 

Źródło: Kuehne + Nagel

 

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl