Norwegian: wzrost ruchu pasażerskiego i wyższe wpływy jednostkowe we wrześniu 2019

2019-10-07
 Drukuj

Tanie linie Norwegian przewiozły we wrześniu ponad 3,3 mln pasażerów. Przewoźnik odnotował szósty miesiąc z rzędu wzrost wpływów jednostkowych, które wzrosły o sześć procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

 

We wrześniu linie Norwegian przewiozły łącznie 3310424 pasażerów. Całkowity ruch pasażerski w RPK wzrósł o dwa procent, oferowanie w ASK wzrosło o jeden procent, a współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,1% do 90 procent.

 

„Przechodząc od wzrostu do rentowności, cieszę się, że nasze wpływy jednostkowe wzrastały szósty miesiąc z rzędu, a popyt pasażerów był stabilny i solidny. Wyniki operacyjne Norwegian stale się poprawiają. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia docelowej redukcji kosztów o 2 miliardy NOK w 2019 r. ”- powiedział pełniący obowiązki dyrektora generalnego, dyrektor finansowy Norwegii Geir Karlsen.

 

„Perspektywy na przyszłość są obiecujące, a na nadchodzący sezon zimowy dostosowaliśmy naszą siatkę połączeń i oferowanie, tak aby zapewnić zaspokojenie faktycznego popytu” - dodał.

 

Ciągłe odnawianie floty przyczyniło się do dalszej redukcji emisji CO2 we wrześniu o 70 gramów na pasażerokilometr, co stanowi spadek o 0,3 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ze średnią wieku 3,8 lat Norwegian posiada jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska flot na świecie. Dzięki temu firma zmniejszyła emisję na pasażera o 30 procent od 2008 roku.

 

Norwegian wykonał 99,3% zaplanowanych lotów we wrześniu, z czego 79,8% odleciało na czas. Korzystanie z wyleasingowanych samolotów na wetlease we wrześniu wpłynęło negatywnie na punktualność.

 

 

Zdjęcie: Marek Kowalczyk, epwa.pl

Źródło: Norwegian

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl