INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Publikacje


65 proc. Polaków wybiera się w tym roku na wakacje

PRTL.pl, 2019-06-07
 

Mondial Assistance opublikował wyniki badania dotyczącego planów wakacyjnych Polaków. Ponad 20 mln osób, czyli 65 proc. wybiera się w tym roku na wakacje – wzrost o 2 mln w porównaniu do 2018 roku. Ponad 9 mln osób (48 proc.) wybiera się za granicę, a ponad 10 mln (52 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju. Na letni wyjazd wakacyjny planów nie ma 28 proc. Polaków.

czytaj więcej

Wyzwania dla branży MRO w obliczu wzrostu liczby pasażerów w komunikacji lotniczej oraz liczby samolotów. Część II

Paweł Mikołajczyk, 2017-01-04

Podstawowe rodzaje usług w branży MRO

Obsługę techniczną możemy podzielić na trzy podstawowe typy:

  • Bazową;
  • Liniową;
  • Warsztatową.
czytaj więcej

Wyzwania dla branży MRO w obliczu wzrostu liczby pasażerów w komunikacji lotniczej oraz liczby samolotów. Część I

Paweł Mikołajczyk, 2016-12-29

Wzrost liczby pasażerów w komunikacji lotniczej jest z roku na rok coraz bardziej dynamiczny. Według szacunków Polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, polskie lotniska w ciągu najbliższych 15 lat mogą prawie podwoić swój wynik z 30,5 mln obsłużonych pasażerów w roku 2015 do 60 mln w 2030 roku. Jakie wyzwania wiążą się z tym faktem dla branży MRO?

czytaj więcej

LOTAMS: Dzień Dziecka 2013

LOTAMS, 2013-06-27

LOT Aircraft Miantenance Services Sp. z o.o. wspólnie z PLL LOT S.A., kontynuując tradycję organizowania święta dzieci, których rodzice i dziadkowie wywodzą się lub nadal związani są zawodowo z polskim środowiskiem lotniczym, zorganizowała jak co roku obchody Dnia Dziecka.

czytaj więcej

Sukces firmy Comarch SA

Marek Serafin, 2012-12-12

Spółka córka polskiej firmy Comarch SA - ComarchUK Ltd podpisała z lotniskiem Heathrow kontrakt na wdrożenie nowego programu lojalnościowo-marketingowego o nazwie WorldPoints.

czytaj więcej

Komentarz PRTL.pl - Agencja Rozwoju Przemysłu kupuje LOT AMS od PLL LOT

Marek Serafin, 2012-03-22

Transakcja ta była oczekiwana praktycznie od momentu wydzielenia bazy technicznej LOT-u w oddzielną Spółkę, której LOT pozostawał stuprocentowym właścicielem. Powtórzone zostało tu rozwiązanie przyjęte przy sprzedaży przez LOT innych spółek zależnych: handlingowej (LS), cateringowej oraz Eurolot-u.

czytaj więcej

FL Technics Jets: koszty obsługi technicznej mogą spaść nawet o 50%

2011-10-25

Ciągły wzrost w branży lotniczej niekoniecznie pociąga za sobą istotne zmiany na rynku usług obsługi technicznej samolotów (MRO). Z czasem wymagania dotyczące obsługi technicznej obniżają się ponieważ nowe wersje samolotów komercyjnych i prywatnych są projektowane tak, aby potrzebowały coraz mniej konserwacji. Ta tendencja przybiera na sile, ponieważ w ostatnich latach pojawiła się u przewoźników presja na obniżanie kosztów. Według specjalistów z FL Technics Jets, w branży MRO zachodzą gwałtowne zmiany, a rozwój lotnictwa generuje nowe wyzwania dla specjalistów, szczególnie pod względem organizacji centrów kompleksowej obsługi technicznej.

czytaj więcej

Przychody linii lotniczych z usług dodatkowych wzrosły dwukrotnie w latach 2008-2010, osiągając 15,11 miliardów euro

2011-07-20

Wysokie przychody generowane przez opłaty bagażowe i partnerskie karty kredytowe sprawiły, że przewoźnicy z USA zajęli pierwsze trzy miejsca w rankingu. Analiza przeprowadzona przez IdeaWorks na zlecenie firmy Amadeus wskazuje, że liderami w zakresie uzyskanych dochodów ze sprzedaży usług dodatkowych w 2010 roku były linie United, Continental, Delta, American oraz Qantas.

czytaj więcej

Baltic Aviation Academy - ośrodek szkolenia lotniczego z Litwy

2011-06-09

W oparciu o długoterminową prognozę rynku lotniczego na lata 2010-2029 („Aktualne Perspektywy Rynku“, Current Market Outlook), przygotowaną przez firmę Boeing, w ciągu najbliższych 20 lat przemysł lotniczy będzie potrzebował prawie 470 tys. nowych pilotów. W Europie prognozowany popyt to ok. 100 tys. nowych pilotów. Mając na uwadze tak szybkie tempo rozwoju rynku lotniczego, sprawdźmy, jak działa i jakie programy szkoleniowe oferuje ośrodek szkolenia lotniczego w sąsiedzkiej Litwie.

czytaj więcej

Leasing silników wsparciem dla przewoźników lotniczych

2011-05-31

Krótkoterminowy leasing silników oraz ścisła współpraca z firmami z branży MRO pozwoli liniom lotniczym z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw i Regionu Bałtyckiego ograniczać koszty serwisowania przestarzałych silników.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony