INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Publikacje


LOTAMS: Dzień Dziecka 2013

LOTAMS, 2013-06-27
     

LOT Aircraft Miantenance Services Sp. z o.o. wspólnie z PLL LOT S.A., kontynuując tradycję organizowania święta dzieci, których rodzice i dziadkowie wywodzą się lub nadal związani są zawodowo z polskim środowiskiem lotniczym, zorganizowała jak co roku obchody Dnia Dziecka.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku miejscem wspólnej zabawy dedykowanej najmłodszym i ich opiekunom była odpowiednio zaaranżowana przestrzeń hangaru nr 3 na terenie bazy obsługowej LOTAMS.

 

W niezwykłym otoczeniu infrastruktury warszawskiej siedziby Spółki LOTAMS i Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina  powstał  ogromny, mieniący się kolorami plac zabaw z przepięknym widokiem na płytę lotniska. Na tzw. „slotach”, miejscach codziennej obsługi samolotów, za sprawą  współorganizatora imprezy - firmy Flota Filmowa - pojawiły się: kolorowe „dmuchańce”, zjeżdżalnie, eurobangy, kąciki artystyczne, kort tenisowy, Xboxy Kinect i wiele, wiele innych atrakcji. Nie zabrakło również typowych akcentów lotniczych - były symulatory lotów, a przed hangar został podholowany samolot typu Embraer 170, należący do PLL LOT S.A.  Na jego pokładzie niecodziennych gości LOTAMS oraz ich rodziców  witali pracownicy personelu pokładowego i  obsługi technicznej.

 

Celem pośrednim tego wyjątkowego spotkania było przybliżenie dzieciom wielorakich  aspektów funkcjonowania branży lotniczej w naszym kraju, powszechnie kojarzonej gównie z  podróżą i samolotem. A to przecież tylko jeden z wielu elementów składających się na tę skomplikowaną i wielowymiarową działalność. Bezpieczny lot do celu, poprzedzony jest intensywnymi działaniami na wielu poziomach zaangażowania służb i konkretnych osób:  przeglądy techniczne, port lotniczy ze swoją  złożoną logistyką, otoczenie prawne branży czy też surowe wymogi bezpieczeństwa, to tylko niektóre z nich.

 

W myśl zasady „uczyć bawiąc” przekazaliśmy naszym dzieciom część wiedzy o tym, jak wiele pracy fizycznej i wysiłku intelektualnego muszą wkładać na co dzień ich rodzice, by transport lotniczy mógł funkcjonować bezpiecznie i bez zakłóceń. Dzięki uprzejmości Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, honorowi goście tego rodzinnego spotkania  mieli okazję „dotknąć i ocenić” rodzaje i stan gotowości pojazdów strzegących bezpieczeństwa na warszawskim lotnisku i poznać wyjątkowego, czworonożnego pracownika tej służby - psa tropiciela. 

 

Pracę mechanika lotniczego przybliżył uczestnikom imprezy Marek Grywiński - Szef Obsługi Służby Liniowej LOTAMS - oprowadzając po terenie Spółki zorganizowane grupy dzieci i opiekunów. Pan Marek, choć tym razem nie w stroju mechanika , czerpiąc przykłady z praktyki dnia codziennego, omawiał poszczególne elementy i zadania zespołu mechaników lotniczych w trakcie postoju przeglądowego samolotów w hangarze. Zaspokajając ciekawość dzieci demonstrował także różnorodny osprzęt i narzędzia stosowane w pracy LOTAMS. Największym zainteresowaniem ciszyły się m.in.: holownik Challenger 160 i wielofunkcyjny pojazd typu Fiat Ducato - tzw. mobilna platforma obsługowa  wyposażona w podręczny warsztat mechaniczny oraz zapas materiałów i części zamiennych.

 

Rodzice z dumą patrzyli jak ich dzieci chłoną każdą lotniczą atrakcję specjalnie przygotowaną dla nich z tej okazji. Ich uśmiechnięte buzie to dla nas wystarczająca i największa  nagroda. Mamy nadzieję, że dzieci pójdą w ślady swoich rodziców i w przyszłości wzbiją się ponad chmury swoich marzeń. Może część z nich urzeczywistni „sny o lataniu” zostając w dorosłym życiu: pilotami, kontrolerami lotów, mechanikami lotniczymi ,czy też najbardziej profesjonalnym personelem pokładowym świata…

 

W tle beztroskiej zabawy odbyło się również inspirujące spotkanie zainicjowane ze strony LOTAMS przez Pana Pawła Gontarczyka - Członka Zarządu, Dyrektora ds. Handlu i Rozwoju Produktu. Motywem przewodnim rozmów podjętych w trakcie krótkiej przerwy w „rodzinnym pikniku lotniczym” było omówienie zasad uczestnictwa firm związanych z polską awiacją w międzynarodowej Konferencji MRO, Regional 2014, która odbędzie się  w Warszawie. Obok amerykańskiego wydawnictwa branżowego Aviation Week, głównym współorganizatorem i gospodarzem przyszłorocznego spotkania będzie LOTAMS. Sp. z o.o.

 

Forum wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy MRO a także innymi graczami na rynku lotniczym Europy i świata, to unikalna okazja dla naszego środowiska, by przedstawić partnerom z często odległych krajów prawdziwy obraz świadomych wspólnych celów i wyzwań organizacji lokalnych.

 

-  Przy tej okazji powinniśmy mówić o swoich sprawach ustami przedstawicieli naszego środowiska i wykorzystać możliwość poinformowania o niekwestionowalnych, polskich osiągnięciach w tej dziedzinie gospodarki. O ogromnym potencjale, istniejących w Polsce specjalnych strefach ekonomicznych i parkach lotniczych, organizacjach MRO, operatorach, firmach handlingowych, dostawcach usług, materiałów i paliw, a także producentach lotniczego  softwaru, powiedział podsumowując spotkanie Prezes Paweł Gontarczyk.

 

Fotorelacja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: LOT Aircraft Miantenance Services

 

 

 

 

 

Tagi:

Dzień Dziecka | Komunikacja | LOT | LOT AMS | Usługi | Zabawa


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony