INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Emirates testują innowacyjny system monitorowania pogody zimą

2017-03-02
     

Linie Emirates rozpoczęły próby innowacyjnej technologii wspierającej proces decyzyjny, która ułatwia zarządzanie operacyjne oraz zwiększa bezpieczeństwo i ekologiczność w ekstremalnych oraz niebezpiecznych warunkach pogodowych panujących w zimie. We współpracy z firmą Vaisala, czołowym dostawcą usług w zakresie pomiarów środowiskowych i przemysłowych z Finlandii, przewoźnik zaczął testować działanie systemu CheckTime w warunkach zimowych w Kopenhadze i Chicago.

 

CheckTime wykorzystuje pomiary czynników, takich jak temperatura, wiatr czy różne rodzaje opadów atmosferycznych, dokonywane w czasie rzeczywistym przez stacje pogodowe do oszacowania wpływu panujących warunków atmosferycznych na płyn odladzający i przeciwoblodzeniowy, a następnie przekazuje wyniki pilotom poprzez lotniczy system adresowania i przekazywania wiadomości (ACARS). System CheckTime pozwala zastąpić procedurę ręczną, w której piloci korzystają z wykazu czasów zabezpieczenia przeciwoblodzeniowego i tablic informacyjnych oraz obserwują pogodę w celu ustalenia właściwej ilości płynu odladzającego i przeciwoblodzeniowego oraz czasu, w którym samolot może bezpiecznie wystartować w danych warunkach atmosferycznych.

 

Korzystając z precyzyjnego, zautomatyzowanego systemu wsparcia decyzyjnego zamiast dosyć uciążliwej procedury ręcznego pomiaru wymaganej ilości płynu, piloci Emirates będą mogli w większym stopniu skupić się na pozostałych aspektach bezpieczeństwa i operacji lotniczych, przygotowując się do lotu w ekstremalnych warunkach zimowych.

 

Kopenhaga i Chicago zostały wyznaczone jako stacje badawcze dla nowego systemu, ponieważ w obydwu miastach panują surowe zimy. Poza tym połączenia do Kopenhagi realizowane są przez samolot Airbus A380, a do Chicago – Boeing 777, co umożliwi liniom Emirates zdobycie doświadczenia w obsłudze systemu CheckTime na obu modelach używanych przez przewoźnika. Podczas pierwszych prób linie korzystały z systemu CheckTime, stosując równolegle procedury ręczne obowiązujące podczas lotu w warunkach zimowych, aby móc potwierdzić i ocenić wyniki.

 

Flota Emirates, w skład której wchodzą nowe, szerokokadłubowe i paliwooszczędne samoloty, należy do najmłodszych i najnowocześniejszych w całej branży. Dzięki współpracy z partnerami i inwestycjom w technologie, przewoźnik zapewnia obsługę pasażera na najwyższym poziomie bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i przy minimalnym wpływie na środowisko.

 

System CheckTime nie tylko ułatwi pilotom podejmowanie decyzji w zimowych warunkach pogodowych, ale może przynieść dodatkowe korzyści z ekologicznego punktu widzenia.

 

Dokładniejsze obliczenie ilości i stężenia płynu odladzającego i przeciwoblodzeniowego przed odlotem pozwoli zapobiec jego nadmiernemu zużyciu. Oprócz tego system przyczyni się do ograniczenia emisji spalin dzięki zmniejszonemu ruchowi pojazdów naziemnych oraz spalin z silników samolotów, ponieważ zmaleje liczba przypadków, gdy konieczne będzie zawrócenie maszyny ze względu na nieodpowiedni poziom płynu.

 

Linie Emirates będą testowały system CheckTime w Kopenhadze i Chicago do końca tej zimy. Decyzja o wprowadzeniu systemu w innych lokalizacjach obsługiwanych przez Emirates, gdzie panują podobne warunki pogodowe, zostanie podjęta po szczegółowej analizie wyników prób.

 

 

O firmie Vaisala

Vaisala to czołowy producent systemów pomiarowych. Jako firma z 80-letnim doświadczeniem Vaisala przyczynia się do poprawy jakości życia, dostarczając szereg innowacyjnych produktów i usług związanych z obserwacją i pomiarami meteorologicznymi i przemysłowymi. Główna siedziba spółki znajduje się w Finlandii. Vaisala zatrudnia około 1600 osób na całym świecie i jest notowana na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

 

 

Źródło: Emirates

 

 

 

 

Tagi:

Emirates | Innowacje | Inwestycje | Pogoda | Praca | Rozwój | Środowisko | technologia | Testy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony