INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA





Partnerzy portalu



Language selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Saab zawarł umowę na dostawę demonstratora zdalnej wieży kontroli lotów w Wielkiej Brytanii

2017-03-07
     

NATS, główna brytyjska agencja zarządzania ruchem lotniczym, wybrała demonstrator zdalnej wieży kontroli lotów opracowany przez szwedzki koncern Saab dla swojego centrum kontroli lotów w Swanwick.

 

Zadaniem zainstalowanego w prowadzonym przez NATS Centrum Kontroli Lotów Swanwick demonstratora będzie potwierdzenie zdolności agencji do prowadzenia zdalnej kontroli żeglugi powietrznej.

 

Umowa wzmacnia pozycję koncernu Saab jako kluczowego dostawcy rozwiązań do zdalnego kierowania ruchem lotniczym. Saab wspólnie ze szwedzkim organem ds. żeglugi powietrznej –LFV jako pierwsi na świecie wprowadzili tego typu rozwiązanie w 2015 r. w Szwecji, gdzie system przepracował już ponad 6 500 godzin.

 

- Jest to kolejny przykład tego, że nasza systematyczna praca przynosi owoce. Dzięki umowie znacząco wzmacniamy swoją pozycję na rynku międzynarodowym. Nasze bogate doświadczenie operacyjne w połączeniu ze współpracą z NATS - wiodącym podmiotem w dziedzinie kontroli ruchu lotniczego - stwarza nowe możliwości operacyjne, umożliwiając przekształcenie działalności sektora kontroli lotów przy wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych, stwierdził Johan Klintberg, dyrektor Saab Digital Air Traffic Solutions.

 

Saab Digital Air Traffic Solutions, spółka joint venture założona przez Saab i LFV, powstała w czerwcu 2016 r. Dzięki połączeniu unikalnego doświadczenia operacyjnego LFV ze światowej klasy technologiami Saab, Saab Digital Air Traffic Solutions ma zdolność prowadzenia złożonych procesów, począwszy od planowania poprzez wdrożenie i uruchomienie, aż po eksploatację rozwiązań z zakresu zdalnej obsługi ruchu lotniczego. Cyfrowe rozwiązania do zarządzania ruchem lotniczym stanowią przełom w dziedzinie usług przewozowych. Przełożą się one na większą elastyczność działania, bezpieczeństwo, zmniejszenie kosztów utrzymania lotnisk oraz powstawanie nowych modeli biznesowych.

 

- Wprowadzenie zdalnie sterowanych wież kontroli ruchu lotniczego oznacza olbrzymi przełom w rozwoju branży lotniczej. Świadczone na odległość usługi kontroli lotów mogą zmienić sposób funkcjonowania naszych klientów, my zaś aktywnie przyczyniamy się do rozwijania ich potencjału komercyjnego. Wersja demonstracyjna naszego rozwiązania na lotnisku w Swanwick to wspaniała okazja, aby zaprezentować posiadane przez nas zdolności i zaoferować interesujące rozwiązania, także innym portom lotniczym, powiedział Mike Stoller, dyrektor odpowiedzialny za współpracę z portami lotniczymi w NATS.

 

Kontrola ruchu lotniczego na szwedzkich lotniskach w Örnsköldsvik i Sundsvall prowadzona jest ze zdalnej wieży kontroli lotów w Sundsvall. Kolejnym, trzecim portem lotniczym, w którym kontrola lotów będzie już w 2017 r. prowadzona zdalnie przy zastosowaniu rozwiązania oferowanego przez Saab będzie Linköping. We wrześniu 2016 r. spółka podpisała list intencyjny z portem lotniczym Scandinavian Mountains Airport AB, pierwszym na świecie portem lotniczym wybudowanym bez tradycyjnej wieży kontroli lotów. Zakończone sukcesem testy rozwiązania odbyły się w m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Norwegii oraz Irlandii – wybierano do nich lokalizacje cechujące się trudnymi warunkami i położone w różnych odległościach.

 

Specjalistyczna wiedza i doświadczenie firmy Saab obejmują wszelkie aspekty kontroli lotów: czujniki ruchu, automatyzację systemów kontroli ruchu, wspólne podejmowanie decyzji oraz zdalne wieże kontroli lotów. Cieszące się zaufaniem agencji żeglugi powietrznej, lotnisk oraz przewoźników rozwiązania wykorzystywane są w ponad 100 portach lotniczych, w 45 krajach i na sześciu kontynentach. Saab jest globalnym, wiodącym dostawcą pełnozakresowych usług ATM - przekształca innowacyjne pomysły w rzeczywistość i współpracuje z klientami, zarówno podczas prac koncepcyjnych, jak i zabezpieczając wsparcie eksploatacji wdrożonych rozwiązań

 

 

Źródło: SAAB

 

 

 

 

Tagi:

Innowacje | kontroler ruchu | Nawigacja | Praca | Saab


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO




Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMA



Informacje EKES



REKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl







Home | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony