INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


W trosce o sprawną komunikację w ruchu lotniczym

2017-03-30
     

Dla branży lotniczej sprawna komunikacja pomiędzy przedsiębiorstwami i urządzeniami ma wyjątkowe znaczenie. I nie chodzi tu wcale to, że przerwy w jej funkcjonowaniu zostaną przeliczone na konkretne, wymierne straty. Tu chodzi również i przede wszystkim o bezcenne bezpieczeństwo pasażerów.

 

W dzisiejszych czasach, które charakteryzują się globalnym rozwojem przedsiębiorstw, wielkie znaczenie dla ich sprawnego funkcjonowania i komunikowania się ma sieć WAN, czyli Wide Area Networks. Pozwala ona na komunikację pomiędzy lokalizacjami czy klientami w dowolnym zakątku naszego globu, bez względu na dzielące je odległości. Jeszcze do niedawna dla zapewnienia niezawodnych połączeń pomiędzy lokalizacjami stosowano usługi oparte o prywatny WAN, których największą wadą są koszty wynikające z jej użytkowania. Dlatego wiele firm poszukuje rozwiązań alternatywnych, które byłyby zdolne utrzymać identyczny poziom usług. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że obecnie Internet jest platformą, która gwarantuje najwyższy współczynnik ceny do wydajności.

 

Jak jednak, wykorzystując szerokopasmowy dostęp do Internetu, zapewnić poziom bezpieczeństwa i usług zbliżony do kosztownych usług w technologii MPLS (Multiprotocol Label Switching)?

 

Odpowiedzią na to pytanie, a także na potrzeby runku mogą być rozwiązania oferowane przez jednego z największych producentów rozwiązań IT na świecie, firmę Cisco. Jednym z nich jest Cisco Inteligent WAN (IWAN), będący gotową architekturą dla wszystkich przedsiębiorstw o rozproszonej strukturze lub planujących zwiększenie przepustowości istniejącej już sieci WAN wraz ze znaczącym obniżeniem kosztów jej obsługi. Rozwiązanie to daje możliwość wykorzystywania wszystkich dostępnych przez operatorów technologii sieci WAN, takich jak MPLS VPN, Metro Ethernet, szerokopasmowy Internet, technologie komórkowe 3G/4G/LTE czy radiolinię. Dodatkową zaletą jest umożliwienie wykorzystania technologii pochodzących od różnych operatorów, a zastosowane technologie oraz protokoły gwarantują bezpieczeństwo integrowanych sieci na niespotykanym dotąd poziomie.

 

W efekcie otrzymujemy narzędzie, które wykorzystuje mniej kosztowne łącza WAN lub Internet, z jednoczesnym zapewnieniem wydajności sieci i usług oferowanym przez dostawców na poziomie znacznie droższych łączy w technologii IP, VPN czy MPLS. Nie bez znaczenia są też takie dodatkowe zalety tej technologii, jak oszczędności wynikające z obniżenia kosztów nie tylko optymalizacji poziomów QoS (Quality of Service), ale również bezpieczeństwa rozwiązań opartych na VPN, przy równoczesnym zwiększeniu produktywności przedsiębiorstwa dzięki poprawieniu wydajności zainstalowanych aplikacji.

 

Sprawdzone w wielu branżach rozwiązania Cisco, a Inteligent WAN jest tego znakomitym przykładem, są gwarancją wydajności sieci, jej niezawodności, a przede wszystkim - co dla rynku lotniczego jest tak bardzo istotne - jej bezpieczeństwa.

 

 

 

  Trecom
integrator złożonych systemów informatycznych
www.trecom.pl

 

 

 

 

Tagi:

Bezpieczeństwo | Infrastruktura | Innowacje | Internet | Komunikacja | Rozwój | technologia | Usługi | WAN


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony