INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Publikacje


11 lat operacji Wizz Air

Ewa Stopyra, 2015-05-21
     

Największa linia niskokosztowa w Europie Środkowo-Wschodniej - węgierski Wizz Air 19 maja 2015 roku zorganizował podniebną konferencję oraz bankiet na pokładzie jednego ze swoich A320.

 

Kilka minut po 12-tej samolot Wizz Air’a lęcący z Budapesztu na pokładzie, którego byli już przedstawiciele linii lotniczej, w tym CEO - József Váradi oraz dziennikarze z Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. z Węgier, Słowacji, Litwy), wylądował na terenie lotniska Chopina. Na miejscu czekała już Lotniskowa Straż Pożarna, która przywitała samolot salutem wodnym. Przed godziną trzynastą samolot wbił się ponownie w przestrzeń powietrzną i przed godziną piętnastą wylądował ponownie na lotnisku Chopina.

 

Konferencja poświęcona jedenastoleciu operacji węgierskiego przewoźnika obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń, a przede wszystkim była sposobnością do pokazania nowego malowania samolotów oraz nowych uniformów załóg pokładowych.

 

Podczas około dwugodzinnego lotu miała miejsce krótka konferencja poświęcona historii przewoźnika oraz jego ambitnym planom, podczas których wystąpili przedstawiciele kierownictwa linii lotniczej. Był również pokaz nowych strojów załogi pokładowej oraz bankiet. Podczas konferencji szef linii Pan József Váradi podkreślił jak intensywnie rozwijała się linia w ciągu ostatnich lat oraz jak linia zmienia się dla pasażerów. W tym roku oprócz numerowanych siedzeń, wprowadzono także nowe taryfy (Basic i Plus, która pozwala między innymi na zabranie większego bagażu), a do końca roku linia planuje udoskonalić swoją stronę internetową a także wykorzystać możliwości, jakie dają aplikacje mobilne.

 

W tym miejscu warto przypomnieć krótką ale intensywną historię przewoźnika. Wizz Air powstał w 2003 roku na Węgrzech, ale pierwszy lot wykonał dokładnie 19 maja 2004 roku z Katowic. Z niewielkiej linii szybko urósł do największej taniej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej z 59 samolotami (średnia wieku samolotów 3,76 roku) oraz 380 destynacjami w 38 krajach. W ciągu ostatnich 11 lat Wizz Air przewiózł w sumie 90 mln pasażerów. W zeszłym roku ich liczba wyniosła ponad 15 mln. W maju br. linia wprowadziła numerowane siedzenia. Jeszcze w tym roku przewoźnik oczekuje nowych samolotów, w tym A321. Nowe samoloty mają latać już w nowym malowaniu.

 

Wizz Air obecnie oferuje 116 destynacji z Polski oraz ma obecnie zbazowanych aż 20 samolotów na 5 lotniskach (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław oraz Katowice). Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie szóstej bazy Wizz Air w Polsce – w Lublinie. Zarówno pod względem destynacji oferowanych przez Wizz Air jak również liczby zbazowanych samolotów Polska jest numerem jeden w regionie.

 

 

Ewa Stopyra

PRTL.pl

 

Zdjęcie: Marek Kowalczyk, www.epwa.pl

 

 

 

 

Tagi:

Komunikacja | Konferencja | Lotnisko | Oferowanie | Promocja | Samolot | Wizz Air


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony