INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Publikacje


Lotnisko Warszawa/Modlin z bramkami biometrycznymi

2019-06-26
     

Już od najbliższego czwartku (27 czerwca 2019) w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin pasażerowie powyżej 18 roku życia, posiadający paszporty lub nowe dowody biometryczne będą mogli korzystać z automatycznej odprawy granicznej.

 

Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.

 

Bramki ABC (ang. Automated Border Control) mają za zadanie automatycznie, bez konieczności kontaktu z funkcjonariuszem Straży Granicznej, weryfikować dane zapisane w paszporcie biometrycznym z wizerunkiem twarzy podróżnego. Ten sposób kontroli wyklucza możliwość posłużenia się podrobionym, przerobionym czy cudzym dokumentem. Dzięki podłączeniu do baz danych obsługiwanych przez Straż Graniczną pozwoli także wykryć czy podróżny nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

 

Proces odprawy granicznej został maksymalnie zautomatyzowany i uproszczony. Pasażer przed przystąpieniem do kontroli ma możliwość obejrzenia filmu instruktarzowego oraz prześledzenia kolejnych etapów odprawy na monitorach umieszczonych przed bramkami.

 

Uruchomienie pięciu bramek na lotnisku Warszawa/Modlin pozwoli zwiększyć przepustowość odpraw oraz znacząco skróci czas samej odprawy granicznej. Przeprowadzone testy urządzeń, które na lotnisku Warszawa/Modlin trwały od połowy maja, dowodzą, że kontrola za pomocą bramki biometrycznej trwa od kilku do kilkunastu sekund. Dzięki temu możliwe jest sprawne i bezpieczne przeprowadzenie kontroli granicznej wszystkich pasażerów typowego samolotu średniego zasięgu, typu Boeing 737 czy Airbus A320 w około 12-13 minut. Zwiększona przepustowość lotniska pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój, szczególnie, że w tym roku pojawiło się w naszym porcie z rozbudowaną ofertą czarterową czterech touroperatorów – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.  

 

Inwestycja została zrealizowana dzięki wspólnym działaniom Wojewody Mazowieckiego, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

 

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin

 

 

 

 

Tagi:

Kontrola | kontrola paszportowa | Lotnisko Modlin | Odprawa pasażerska | Pasażer | technologia biometryczna


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony