INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Prawo lotnicze


Prawo nie nadąża za dronami

Magdalena Jaczewska, 2017-02-02
 

Obecnie chyba nikt nie ma wątpliwości, że drony są przyszłością. Rynek dronów jest jedną z najszybciej rozwijających się branż lotniczych. Już teraz drony nie tylko fotografują, patrolują okolice czy też nagrywają obraz, ale są też powszechnie wykorzystywane m.in. do akcji ratowniczych.

czytaj więcej

Bezzałogowe statki powietrzne - kierunek lotów po pierwszym Sejmiku Dronowym

Karolina Bonarska-Lenarczyk, 2017-02-02

31 stycznia tego roku odbył się pierwszy „Sejmik dronowy” - konferencja dotycząca m.in. wyzwań dla rynku bezzałogowych statków powietrznych (BSP), czyli popularnych dronów. Wyzwania te omawiane były w kontekście Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

czytaj więcej

Odpowiedzialność prawna użytkownika drona

Mikołaj Doskocz, 2017-01-24

W Wielkiej Brytanii niecałe 2 lata temu miał miejsce bardzo przykry wypadek. 18 miesięczny chłopczyk stracił oko po tym, jak znajomy jego rodziców utracił kontrolę nad dronem. Dron uderzył chłopca w oko śmigłem.

czytaj więcej

Loty dronami nad miastami w strefach ograniczonych - nowe regulacje

Mikołaj Doskocz, 2017-01-19

Od 7 września 2016 r. mamy nowe przepisy regulujące latanie dronami m.in. nad miastami w tzw. strefach ograniczoych (tzw. Strefach R). Automatycznie pojawiły się wątpliwości, czy takie strefy obowiązują w odniesieniu do dronów (dalej nazywanymi RPA). Wątpliwości te powstały, ponieważ Rozporządzenie MIB z 8 sierpnia 2016 r. wprowadza inne ograniczenia wykonywania lotów niż Rozporządzenie ws zakazów i ograniczeń1, na podstawie którego strefy ograniczone zostały wprowadzone do przestrzeni powietrznej.

czytaj więcej

Nowe przepisy dla lotów dronami

Mikołaj Doskocz, 2017-01-16

Od 7 września 2016 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące latania dronami (do ściągnięcia tutaj). Ich zasadniczym celem jest uproszczenie korzystania z RPA (Remote Pilot Aircraft) - samo rozporządzenie określa wyłączenia stosowania przepisów Prawa lotniczego. W pewnym sensie rozporządzenie takie właśnie jest, ułatwia latanie, ale pozostawia jeszcze sporo do uregulowania.

czytaj więcej

Bezzałogowe statki powietrzne. Wprowadzenie

Mikołaj Doskocz, 0000-00-00

Popularne coraz bardziej drony to nic innego jak statki powietrzne (tyle, że bezzałogowe). Operatorów dronów obowiązują również określone reguły dotyczące przestrzeni powietrznej, odpowiednich szkoleń i uprawnień, wyposażenia itp. Ten artykuł rozpoczyna cykl poświęcony bezzałogowcom i jednocześnie wprowadza w podstawowe informacje na ich temat.

czytaj więcej

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony