Kraków: ostatnie dni rekrutacji do KPT ScaleUp - programu akceleracyjnego dla startupów przemysłowych realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny

2017-03-16
 Drukuj

Jeszcze przez kilka dni można aplikować do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. W maju 12 innowacyjnych firm rozpocznie intensywny program wdrożeń ich produktów w dużych przedsiębiorstwach. Aplikacje można składać do 19 marca.

 

- Startupy to szansa na wdrożenie niebanalnych, innowacyjnych rozwiązań. Lotnisko ze względu na szeroki zakres swojej działalności stwarza możliwość ich weryfikowania. Mam nadzieję, że wkrótce najciekawsze projekty będą realizowane przy wsparciu doświadczonej kadry krakowskiego lotniska, mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

 

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie w przygotowaniu najlepszych, ale dopiero „startujących” produktów i innowacyjnych rozwiązań tak, aby wkrótce można je było zastosować między innymi na krakowskim lotnisku. Szansę na akcelerację mają polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT (przemysłowy internet rzeczy) lub smart city (czyli inteligentne miasto).

 

Program współtworzy 10 małopolskich przedsiębiorstw, w tym Kraków Airport, który jest partnerem strategicznym. Dla krakowskiego lotniska najważniejsze są innowacyjne projekty z dziedzin, które:

  • usprawnią zarządzanie i wskażą najkorzystniejsze rozwiązania;
  • umożliwią wykorzystanie danych dostarczanych m.in. przez pasażerów i posiadane narzędzia (np. routery wi-fi) do usprawnienia obsługi pasażerów i samolotów w strefie operacyjnej lotniska;
  • wpłyną na rozwój systemów robotyki, które pomogą pasażerom w podróży, uwzględniając ich wielojęzyczność;
  • poprawią efektywność wykorzystania energii elektrycznej (projekty energooszczędne);
  • opracują urządzenia radiowe, które pomogą w lokalizowaniu przedmiotów i osób, a do tego będą służyły do komunikacji w warunkach przemysłowych.

 

W procesie rekrutacji zostaną wybrane firmy, z którymi będzie współpracował zespół ekspertów i mentorów oraz otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

 

O programie

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce.

 

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

 

 

Źródło: Kraków Airport

 

 

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl