Mazowiecki Port Lotniczy pozyskał kolejnego przewoźnika. Lauda uruchamia nowe połączenie do Wiednia już od marca 2020

2019-10-24
 Drukuj

Austriacka tania linia lotnicza nr 1 uruchamia nowe bezpośrednie połączenie z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin do Wiednia. Loty do stolicy Austrii będą odbywać się 7 dni w tygodniu.

 

Po pozyskaniu w ostatnim sezonie wakacyjnym czterech czołowych polskich touroperatorów Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin zdobył kolejnego przewoźnika rozkładowego – linię lotniczą Lauda. Austriacki przewoźnik rozpoczyna współpracę z portem od hitowego połączenia Warszawa/Modlin – Wiedeń.

 

Wiedeń po raz dziesiąty został uznany za najbardziej ruchliwe miasto na świecie. Nie ma lepszego miejsca na odkrywanie światowej sławy sztuki, kultury i przysmaków kulinarnych. Już od końca marca 2020 z podwarszawskiego lotniska będzie można udać się w niezapomnianą podróż do Wiednia, zwiedzić pałac Schönbrunn, katedrę św. Stefana lub jedną z licznych wystaw artystów krajowych i międzynarodowych.

 

Współpraca z Laudą i zaufanie, jakim obdarzyła nasze lotnisko austriacka linia lotnicza pokazuje jak nasz port jest postrzegany na rynku lotniczym. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z czołowymi polskimi touroperatorami i pozyskaliśmy kolejnego przewoźnika zagranicznego rozkładowego, a to mówi samo za siebie. Do dalszego szybkiego rozwoju portu potrzebne są kolejne inwestycje w jego infrastrukturę. - mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

 

Połączenie będzie operować 7 dni w tygodniu. Bilety są już dostępne na stronie www.laudamotion.com.

 

Nasze połączenia dobrze działają, ponieważ mamy właściwą ofertę dla klientów wrażliwych na cenę. Z dumą oferujemy naszym pasażerom nową trasę non-stop z lotniska Warszawa/Modlin do Wiednia. Dzięki naszym nowym połączeniom City Shuttle zwiększamy naszą docelową siatkę połączeń. - mówi Andreas Gruber, Prezes Zarządu Lauda.

 

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się zaledwie 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Siatka połączeń Ryanaira obejmuje niemal wszystkie kraje UE, a także Ukrainę, Jordanię i Izrael. Od kwietnia 2019 Lotnisko Warszawa/Modlin jest także bazą dla lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy te oferują najwięksi touroperatorzy w Polsce – TUI Poland, Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel.

 

Lauda, największa austriacka tania linia lotnicza, została założona w 2018 roku przez austriacką legendę sportu motorowego i biznesu lotniczego Niki Laudę. Obecnie flota składa Laudy się z 22 samolotów A320, które rozmieszczone są w 4 bazach: w Wiedniu, Dusseldorfie, Stuttgarcie i Palma de Mallorca. W 2019 roku z usług Laudy skorzysta ponad 6,5 miliona pasażerów. Linie lotnicze Lauda latają do ponad 90 miejsc docelowych w 30 krajach i oferują klientom najniższe ceny i najlepszą obsługę klienta na pokładach najnowszych samolotów A320. W 2020 r. Lauda powiększy swoją flotę do 36 samolotów A320 przewiezie ponad 10 mln klientów, oferując im najniższe taryfy do i z Austrii.

 

 

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin

 

 

 

Materiał wydrukowany z portalu PRTL.pl