INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Przewozy pax


Przewozy AEA - 45T.2016. Poprawy nie widać

PRTL.pl, 2016-11-21
 

I w tym tygodniu linie AEA odnotowały spadki ruchu, globalnie i na najważniejszych podobszarach. Tym razem nawet na Północnym Atlantyku. Największy spadek miały połączenia wewnątrz-europejskie. Obniżyły się, i to dość znacznie współczynniki wykorzystania miejsc pasażerskich (LF-y).

czytaj więcej

Barometr Europa wrzesień 2016. Zaskakująco dobre wyniki przewozowe linii AEA we wrześniu

PRTL.pl, 2016-11-15

Dane AEA

Wyniki tygodniowe nie zapowiadały tego, a jednak wyniki miesięczne, znacznie bardziej dokładne niż tygodniowe, były więcej niż „przyzwoite”. Osiągnęły poziom najwyższy od marca 2016. Czy to oczekiwana zmiana trendu? Wyniki tygodniowe października zupełnie tego nie potwierdzają, ale po doświadczeniu „wrześniowym” musimy z dalszymi ocenami wstrzymać się do początku grudnia.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 44T.2016. Znów słaby tydzień linii AEA

PRTL.pl, 2016-11-14

Po jednotygodniowej poprawie znów słabe wyniki linii AEA. Tym razem nawet na trasach północno-atlantyckich odnotowano jedynie minimalny wzrost przewozów. Na trasach azjatyckich, ponownie miał miejsce spadek przewozów. Globalnie i na najważniejszych podobszarach współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF) obniżył się.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 43T.2016. Nieco lepsze wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-11-07

Indeks wzrostu przewozów był wyższy od tych, notowanych w poprzednich tygodniach października. Nieznacznie poprawił się też współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich, globalnie i na rejsach azjatyckich. Udało się to osiągnąć dzięki ograniczaniu wzrostów oferowania na głównych rynkach. Oczywiście, po raz kolejny, wyjątkiem był tu Północny Atlantyk.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 42T.2016. Brak istotnej poprawy wyników

PRTL.pl, 2016-11-04

Z kilkudniowym opóźnieniem AEA podała wyniki tygodnia 42-iego. Są one nadal złe. Jedynie na Północnym Atlantyku przewoźnicy notują „przyzwoity” indeks wzrostu przewozów, ale i tam spada współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF). Pomimo minimalnych jedynie wzrostów oferowania spada on zarówno globalnie, jak i na kluczowych rynkach - z wyjątkiem Azji.

czytaj więcej

Barometr Europa sierpień 2016. Spadająca dynamika wzrostu przewozów linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-27

Dane AEA

Po pewnej poprawie wyników w lipcu, sierpień miał bardzo niską dynamikę wzrostu przewozów. Obniżył się też współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF), i to wyjątkowo znacząco, rekordowo, od bardzo wielu miesięcy.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 41T.2016. Wciąż słabe wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-24

Wyniki poprzedniego tygodnia zostały skorygowane w górę, ale i tak były złe. Ostatni tydzień był tylko nieco lepszy. Nawet przy niewielkich wzrostach oferowania spadają współczynniki wykorzystania miejsc pasażerskich, gdyż przewozy albo tylko nieznacznie rosną (Północny Atlantyk) albo wręcz spadają (Europa, Azja).

czytaj więcej

Przewozy AEA - 40T.2016. Fatalne wyniki linii AEA

PRTL.pl, 2016-10-17

Częściowym wyjaśnieniem aż tak złych wyników jest kwestia bazy porównawczej. W roku 2015 linie AEA osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki - między innymi współczynnik wykorzystania miejsc (LF), na połączeniach północno-atlantyckich (88%), bardzo wysoki LF w Europie (prawie 82%). To świetne wyniki, szczególnie, jeżeli uwzględnimy, że nie jest to już wysoki sezon przewozowy.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 39T.2016. A teraz w górę…

PRTL.pl, 2016-10-10

Po słabym tygodniu przyszedł niezły. Jak zwykle indeks wzrostu przewozów ciągnęły w górę połączenia północno-atlantyckie. W przypadku tras azjatyckich jedyna pociecha to dość wysoki współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF).

czytaj więcej

Przewozy AEA - 38T.2016. I huśtawka znowu w dół

PRTL.pl, 2016-10-03

Niestety to nie był początek zmiany trendu. W tym tygodniu linie odnotowały niewielki spadek przewozów. Jedynie, jak zwykle, zdecydowanie dodatni indeks wzrostu miały połączenia północnoatlantyckie. Ale i tam dość znacznie spadł współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF). Kolejny zły tydzień odnotowano na trasach azjatyckich. Złe wyniki miały też trasy europejskie.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 37T.2016. Wreszcie niezłe wyniki przewozowe linii AEA, ale…

PRTL.pl, 2016-09-26

Po wielu tygodniach spadków przewozów lub jedynie minimalnych ich wzrostów linie AEA odnotowały wreszcie dość wysoki indeks pozytywny. Tak, jak we wszystkich praktycznie tygodniach, od wielu miesięcy. Liderem był Północny Atlantyk.

czytaj więcej

Barometr Europa lipiec 2016. Niewielka poprawa wyników linii AEA

PRTL.pl, 2016-09-22

Dane AEA

Wyniki przewozowe lipca były nieco lepsze niż czerwca, ale na pewno nie są satysfakcjonujące, przede wszystkim, ze względu na znaczny spadek współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich (LF-a). Należy jednak pamiętać, że są to wyniki przewozowe, gdyż dzięki wciąż bardzo niskim cenom paliwa oraz przebiegowi krzywych zmian poziomu cen „gwarantowanych”, w większości umów hedgingowych, wyniki finansowe, są najprawdopodobniej wciąż dobre - w przypadku bardzo znacznej części linii tradycyjnych.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 36T.2016. Wciąż złe wyniki przewozowe linii AEA

PRTL.pl, 2016-09-19

To był jeden z bardzo wielu tygodni spadków przewozów linii AEA. Okazało się też, że indeks wzrostu w tygodniu poprzednim był znacznie niższy, niż podany wcześniej. Szczególnie duże spadki dotyczą tras do/z Azji i tu bardzo istotną rolę odgrywa trudna sytuacja polityczno-militarna na Bliskim Wschodzie, która przekłada się na gorszą sytuację konkurencyjną THY. Nadal relatywnie dobra sytuacja ma miejsce jedynie na Północnym Atlantyku.

czytaj więcej

Przewozy AEA - 35T.2016. Wyższe indeksy wzrostu przewozów linii AEA

PRTL.pl, 2016-09-12

Po raz pierwszy od wielu tygodni ruch linii AEA znacząco wzrósł, ale i tak współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich (LF) obniżył się. Zmiany, proporcjonalnie, były bardzo podobne do tych notowanych w ostatnich miesiącach. Znaczny wzrost ruchu na Północnym Atlantyku i niezbyt duży spadek na połączeniach do Azji. W Europie indeks zbliżony był do zera.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony